REKLAMA

Jana Andrlíková (1939)

 

  • narozena 24. července 1939 v Jičíně
  • otec Jaroslav Pulec v letech 1960 až 1970 předsedal Městskému národnímu výboru v Jičíně
  • v šestnácti letech vstup do Československé lidové armády
  • svědkem cvičení Šumava na letišti Hradčany v Mimoni
  • svědkem obsazení letiště Hradčany ve vojenském prostoru Ralsko v srpnu 1968
  • v roce 1995 odešla do penze
  • dnes žije v Prostějově

Jana Andrlíková, rodným příjmením Pulcová, se narodila 24. července 1939 v Jičíně. Její otec Jaroslav Pulec patřil k významným komunistickým politikům a v letech 1960 až 1970 předsedal Městskému národnímu výboru v Jičíně. Jana Andrlíková od šestnácti let až do penze v roce 1995 sloužila v armádě. Ve svém vyprávění například vzpomíná na velmi tvrdé začátky v armádě, kde ženy tvořily jen mizivé procento vojáků. Ve službě na letišti Hradčany také zažila vojenské cvičení vojsk Varšavské smlouvy Šumava a následné obsazení tohoto letiště v srpnu 1968 během vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Dnes žije v Prostějově.

AUDIO K ČLÁNKU


Materiály jsou převzaté z portálu www.pametnaroda.cz a veškerá práva k užívání těchto materiálů vycházejí z práv konkrétních projektů na tomto portále. Více se dočtete na kartě pamětníka zde.

Banner Paměť národa >>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace