REKLAMA

Jarmila Koutná (1931)

 

  • narozena 8. listopadu 1931 v Olomouci
  • za druhé světové války rodina v Dubanech ukrývala partyzány ze skupiny Jermak-Volkov
  • ve třinácti letech spojkou partyzánů
  • vystudovala obchodní akademii v Prostějově
  • v roce 2018 bydlela v Dubanech

Jarmila Koutná, dívčím příjmením Francová, se narodila 8. listopadu 1931 v Olomouci jako nejstarší ze čtyř dětí rodičům Ferdinandovi a Marii. O tři roky později rodina koupila domek na okraji obce Dubany (dnes osada Vrbátek), kam se také přestěhovali. V tomto domě rodina za druhé světové války ukrývala partyzány ze skupiny Jermak-Volkov. Jako nenápadná mladá dívenka jim tehdy dělala spojku teprve třináctiletá Jarmila. Po válce Jarmila vystudovala obchodní akademii v Prostějově a poté postupně pracovala v několika podnicích jako účetní. V roce 2018 žila s manželem stále v domě, kde za druhé světové války její rodina s nasazením vlastního života ukrývala partyzány.


Materiály jsou převzaté z portálu www.pametnaroda.cz a veškerá práva k užívání těchto materiálů vycházejí z práv konkrétních projektů na tomto portále. Více se dočtete na kartě pamětníka zde.

Banner Paměť národa >>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Oblačno
3°C /-1°C
Déšť
6°C /1°C
Déšť
9°C /5°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace