REKLAMA

Jaromíra Marinovová (1925)

 

  • narozena 30. října 1925 na Slovensku ve Velké u Popradu
  • 1930 nástup do vojenské mateřské školy v Popradu
  • od r. 1931 absolvovala obecnou a měšťanskou školu ve Zdicích
  • po maturitě v Berouně na obchodní akademii studium 3 roky na VŠ obchodní v Praze
  • po r. 1948 nemohla z kádrových důvodů dokončit studium, pracovala manuálně na pile ve Zdicích
  • 1962 svatba s Iljou Nikolovem Marinovem, narození dcery Silvie
  • 1989 odchod do penze

Jaromíra Marinovová, za svobodna Polívková, se narodila 30. října 1925. Její otec zemřel, když byla v útlém věku. Největší vliv na ni měla babička, která byla na svou dobu velmi pokroková a emancipovaná, mimo jiné sokolka. Jaromíra nemohla za války z důvodu totálního nasazení ukončit střední školu, maturovala proto až po válce. Poté začala studovat vysokou školu, obor ekonomie. Po únorových událostech v roce 1948 ji ze školy vyhodili, protože podle tehdejšího komunistického režimu „narušovala konsolidační úsilí strany a vlády“. Byla nucena vykonat odbornou zkoušku v oboru mistr pilař a dlouhé roky pracovala na pile ve Zdicích. Rehabilitována byla až v roce 1991, kdy promovala po dlouhých 43 letech. Její manžel Ilja byl Bulhar, který žil v Čechách od 50. let. Bulharská kultura a mentalita se staly součástí jejího života. Má dceru Silvii a v současné době žije střídavě v domově pro seniory v Dřevčicích u Prahy a v Praze 4.


Materiály jsou převzaté z portálu www.pametnaroda.cz a veškerá práva k užívání těchto materiálů vycházejí z práv konkrétních projektů na tomto portále. Více se dočtete na kartě pamětníka zde.

Banner Paměť národa >>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Dešťové přeháňky
18°C /12°C
Dešťové přeháňky
15°C /9°C
Dešťové přeháňky
18°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace