REKLAMA

Ing. Bohuslav Koutecký

 

  • narozen 9. dubna 1951 na Kladně krátce poté, co jeho otce zatkla StB
  • ke konci 60. let spolu se skupinou jeskyňářů rozšiřoval tehdy zakázané texty
  • v roce 1971 došlo k odhalení skupiny a k postupnému zatčení jejích členů
  • ve stejném roce byl pamětník odsouzen za hanobení republiky a jejího představitele a za hanobení rasy a přesvědčení ke 2 letům vězení s podmínkou 1 rok
  • téměř až do sametové revoluce zůstal pod dohledem StB
  • lesnictví a speleologické činnosti se věnuje dodnes

Bohuslav Koutecký se narodil 9. dubna 1951 na Kladně krátce poté, co jeho otce zatkla StB. O jeho osudu se rodina už nikdy nic dalšího nedozvěděla. Bohuslav začal velmi brzy vnímat rozdíl mezi tím, co slyšel ve škole a co doma. Mezi jeho záliby patřilo bádání v jeskyních. Spolu s dalšími jeskyňáři začal ke konci 60. let rozšiřovat tehdy zakázané texty. Skupinu tajná policie odhalila a její členy postupně zatkla. V roce 1971 byl Bohuslav odsouzen za hanobení republiky a jejího představitele a za hanobení rasy a přesvědčení ke dvěma letům vězení s podmínkou jeden rok. Následně Bohuslava nechtěli nikde zaměstnat. Místo získal až v ostravských dolech, kde byly „politické škraloupy“ pracovníků na denním pořádku. Téměř až do sametové revoluce zůstal pod dohledem StB. Patřil k týmu jeskyňářů, kteří objevili Amatérskou jeskyni v Moravském krasu.

AUDIO K ČLÁNKU


Materiály jsou převzaté z portálu www.pametnaroda.cz a veškerá práva k užívání těchto materiálů vycházejí z práv konkrétních projektů na tomto portále. Více se dočtete na kartě pamětníka zde.

Banner Paměť národa >>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Dešťové přeháňky
18°C /12°C
Dešťové přeháňky
15°C /9°C
Dešťové přeháňky
18°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace