REKLAMA

Antonín Mikšík (1960)

 

  • narozen 2. května 1960 ve Šternberku
  • dětství a mládí prožil na sídlišti v Uničově
  • s přáteli se scházel v hospodě zvané Čtverka v Uničově, místním centru druhé kultury
  • fotograficky dokumentoval undergroundové akce
  • podílel se na organizaci mnoha neoficiálních výstav
  • v roce 1998 vystudoval obor fotografická tvorba na Slezské univerzitě
  • svou tvorbu prezentoval asi na devadesáti výstavách v několika zemích
  • v roce 2017 žil v obci Paseka

Antonín Mikšík se narodil 2. května 1960 ve Šternberku. Dětství a mládí prožil na panelovém sídlišti v Uničově. Už na škole se zařadil mezi takzvané máničky, které se ve městě scházely v dnes už legendární hospodě zvané Čtverka. V době normalizace se stala místním centrem druhé kultury. Mladí lidé si v ní vyměňovali samizdaty, podepisovali petice, promítali indexové filmy, pořádali různé hudební, sportovní akce a také výstavy. Antonín Mikšík undergroundové akce dokumentoval a dodnes z nich má mnoho unikátních fotografií. Zažil přitom nejeden zásah policejních složek a asi třikrát ho předvolali k výslechu na StB. Svou tvorbu pak prezentoval na neoficiálních výstavách v Uničově, na nichž se také organizačně podílel. Rok po pádu komunismu se oženil s Martou Košárkovou, s níž měl později syny Matěje a Antonína. V roce 1998 dokončil studium výtvarné fotografie na Slezské univerzitě. Svou fotografickou tvorbu již prezentoval asi na devadesáti výstavách, a to i v Polsku, Německu a Španělsku, a také natočil několik autorských filmů. V roce 2017 žil v obci Paseka.


Materiály jsou převzaté z portálu www.pametnaroda.cz a veškerá práva k užívání těchto materiálů vycházejí z práv konkrétních projektů na tomto portále. Více se dočtete na kartě pamětníka zde.

Banner Paměť národa >>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace