REKLAMA

Generace uprostřed


Jak stárne populace České republiky, zvyšuje se potřeba zapojení rodin do péče o seniory. Vznikají tzv. „sendvičové generace“, které pečují o své děti a zároveň o své rodiče nebo prarodiče. 8 z 10 takto pečujících jsou ženy. Senior, o kterého se starají, je nejčastěji jejich matka. Podle posledních průzkumů tráví česká žena ve středních letech péčí o své blízké až 20 hodin týdně.

Tato je péče je v ČR hrubě podhodnocena – jak finančně, tak z hlediska společenského uznání. Chceme pečujícím ženám a mužům pomoci znát možnosti, které mají a služby, které mohou využívat. Chceme jim pomoci harmonizovat jejich rodinný, osobní a pracovní život s péčí, kterou vnímáme jako zásadní a v konečné fázi lidského života jako nenahraditelnou.

V Česku se v současné době v přímé péči rodin nachází cca 75 000 seniorů. V roce 2050 však bude tato skupina dvojnásobná – intenzivní péči rodiny bude potřebovat 150 000 starých lidí.

V rámci kampaně Generace uprostřed budeme pořádat také semináře pro pečující osoby z řad veřejnosti a pomůžeme jim tak řešit jejich problémy při péči o seniora.

O tématech a termínech jednotlivých seminářů vás budeme informovat na těchto stránkách.

 
>>zpět
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
-6°C /-10°C
Polojasno
-7°C /-11°C
Zataženo
-8°C /-12°C

REKLAMA
Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace