REKLAMA

Cyklus seminářů informační kampaně Generace uprostřed

 

Jak stárne populace České republiky, zvyšuje se potřeba zapojení rodin do péče o seniory. Vznikají tzv. „sendvičové generace“, které pečují o své děti a zároveň o své rodiče nebo prarodiče. 8 z 10 takto pečujících jsou ženy. Senior, o kterého se starají, je nejčastěji jejich matka. Podle posledních průzkumů tráví česká žena ve středních letech péčí o své blízké až 20 hodin týdně.


V rámci kampaně Generace uprostřed budeme pořádat také semináře pro pečující osoby z řad veřejnosti a pomůžeme jim tak řešit jejich problémy při péči o seniora.


vstup zdarma, občerstvení zajištěno


24. 11. Nebuďte na péči sami!
16:30 hod., Život 90, sál Dřevák (Karoliny Světlé 18, Praha 1)
Sociální služby, které mohou být významnou pomocí při péči o někoho blízkého. Syndrom vyhoření a možnosti, jak předcházet psychickému a fyzickému vyčerpání při péči.
Vede: Dana Kroupová, vedoucí telefonní linky Senior telefon a poradenství Života 90

3. 12. Péče – a co za to?

16:30 hod., Život 90, sál Dřevák (Karoliny Světlé 18, Praha 1)
Seminář na téma dávek. Kde a jak o ně žádat a kdo na ně má nárok? Příspěvek na péči - komu je určen, podmínky nároku na něj a jeho výše. Informace o řízení o přiznání příspěvku na péči, příspěvek na mobilitu, dávky na bydlení.
Vede: Julie Městková, sociální pracovnice, členka etické komise Nemocnice Na Bulovce

8. 12. Péče o diabetika
16:30 hod., hotel Alpin Avion (Budějovická 69, Praha 4 - Krč)
Správná technika aplikace inzulínu, měření na glukometru, doporučení ohledně diabetické diety, samostatné kontroly diabetu, komplikace cukrovky. Péče o blízkého, který má na těle nehojící se ránu, konkrétní rady a diskuse.
Vede: Hana Vlhová, vrchní sestra Farní charity v Praze 4, Kateřina Čechová, edukační sestra diabetologie IKEM

11. 12. Péče o dlouhodobě nemocné a umírající
17:00, Pracovna (Vlkova 36, Praha 3 – Žižkov)
Na Cestě domů - může být život na konci dobrý? Čeho se bojíme a čeho se bát nemusíme? Lze se na smrt připravit? Umíme si pomáhat, nebo jsme to už zapomněli? Na semináři se budeme vzájemně ptát a hledat odpovědi na otázky, které se nás každého týkají.
Vede: Martina Špinková, zakladatelka hospicového hnutí Cesta domů

15. 12. Jak si najít práci v pozdějším věku?
16:00 hod., Pracovna (Vlkova 36, Praha 3 – Žižkov)
Jak si najít práci ve vyšším věku? Jaké věkové diskriminaci musejí čelit starší pracovníci nebo zájemci o práci? Probereme příklady z praxe, zazní rady a tipy ze zkušeností obecně prospěšné společnosti Alternativa 50+.
Vede: Linda Sokačová, ředitelka Alternativy 50+, Světlana Sokačová, poradkyně v oblasti zaměstnávání starších pracovníků v Alternativě 50+ a Nikola Šimandlová, projektová manažerka, Alternativa 50+


Zdroj: ŽIVOT 90
(Publikováno 20. listopadu 2014)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace