REKLAMA

Aplikace "Jakou sociální službu potřebujete?"


V rámci projektu Žít déle doma jsme pro Vás vytvořili jedinečnou aplikaci, pomocí které naleznete vhodnou sociální službu pro sebe nebo pro osobu, o kterou pečujete. Aplikaci naleznete ZDE.

 Žít déle doma

Populace České republiky vysokým tempem stárne. Ve společnosti bude v následujících letech rychle přibývat osob starších 65 let a do roku 2050 se podle nejnovějších statistik počet takto starých lidí více než zdvojnásobí a dojde dokonce k zpětinásobení dosavadního počtu Čechů nad 85 let.

Chceme zvýšit povědomí celé společnosti o možnostech péče o seniory. Chceme, aby staří lidé mohli zůstávat ve svých domovech, žít v okruhu svých blízkých. Vždyť dnes i zdravotní péče seniorům může být poskytována doma. Ideální je nedopustit umístění seniora do zařízení trvalé péče nebo alespoň maximálně odsunout moment, kdy to bude nutné. Zařízení trvalé péče jsou totiž traumatizující a klienti je často hodnotí negativně (i přes kvalitní péči odborného personálu). Senioři si tam připadají odložení, nepotřební a nechtění.

Podle našich zkušeností rodiny často umisťují seniory do ústavní trvalé péče proto, že jsou málo informované o jiných službách, což chceme změnit.

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Polojasno
24°C /13°C
Polojasno
27°C /14°C
Polojasno
29°C /15°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace