REKLAMA

Jistota pomoci 24 hodin denně pro seniora i rodinu? Tísňová péče.


Tuto službu využívají především senioři, kteří žijí sami. Řeší aktuální krizové situace, které v životě seniorů nastávají – např. pád, nevolnost, náhlé zhoršení zdravotního stavu. Smyslem služby je rychlé zorganizování pomoci a jistota pro klienty i jejich rodiny, že pomoc je vždy nablízku, i když se seniorem fyzicky nikdo není.

Tlačítko tísňové péče, skrz které služba funguje, nejen zavolá pomoc pouhým jeho stisknutím, ale v nepřítomnosti seniora v domácnosti (lázně, hospitalizace, návštěva známých) toto zařízení byt i ohlídá.  

Když uživatel upadne ve svém bytě v koupelně nebo venku na procházce, poraní se a sám nemůže vstát, stiskne buď na krku, nebo na ruce zavěšené tísňové tlačítko a čeká. Poplachová zpráva se v průběhu několika vteřin objeví na počítači dispečinku tísňové péče. Operátorka se pomocí automaticky zapnuté hlasové komunikace s uživatelem spojí a zjistí, co se stalo. Podle povahy situace zorganizuje pomoc: zavolá osoby, na které klient předem poskytl kontakt. Pokud nejsou blízcí schopni pomoci, operátorka vysílá na místo sanitní službu, rychlou záchrannou službu nebo kompletní integrovaný záchranný systém. V některých lokalitách je možné mít na dispečinku tísňové péče uložené zapečetěné klíče od bytu.


Kolik stojí: Cena za službu se liší podle poskytovatele, po vstupním instalačním poplatku stojí její provoz cca 180 – 500 Kč za měsíc.

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Déšť
25°C /16°C
Dešťové přeháňky
22°C /14°C
Oblačno
22°C /14°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace