REKLAMA

Oddech pro pečující rodinu? Odlehčovací služba.


Služba, pomáhá seniorům, jejichž stav vyžaduje trvalou péči a dohled a o které se v tomto rozsahu stará rodina. Odlehčovací centra na dočasnou dobu přebírají pečovatelské povinnosti od rodin – tedy odlehčují jim a seniora si fyzicky přebírají do svého zařízení. Rodinám toto umožňuje absolvovat např. dovolenou či vlastní léčení v nemocnici.

Senioři mohou využívat tyto podpůrné pobyty i např. v období rekonvalescence, po návratu z nemocnice či za kalamitních situací. Odlehčovací službu lidé dále využívají, když probíhá rekonstrukce bytu, během rehabilitace po operacích nebo jako pomoc při osamostatnění se po dlouhodobém pobytu v nemocnici.


Do center senioři přicházejí také na společensko-kulturní pobyty, které slouží lidem, kteří nemají rodinu a chtějí se podílet na společenském životě mezi vrstevníky.

Délka pobytu v odlehčovací službě je maximálně 3 měsíce, pobyty je po přerušení možné opakovat..


Kolik stojí: Pobyt: 160 Kč/den, strava: 140 Kč/den, péče 120 Kč/hod. Ceny stanovuje vyhláška 505/2006 Sb.

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Polojasno
24°C /13°C
Polojasno
27°C /14°C
Polojasno
29°C /15°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace