REKLAMA

Centra denních služeb


Centrum denních služeb je velmi podobné dennímu stacionáři. Bývá to zpravidla dům, kde specialisté poskytují služby lidem, jejichž situace vyžaduje pomoc někoho jiného. Senioři v tomto případě standardně žijí ve svých domácnostech, ale dojíždějí, aby v centru denních služeb trávili část dne, a pak jedou zpět domů. Většinou se jedná o bezbariérové prostředí, kde senioři využívají nabízené aktivity a péči tamního personálu. Tuto službu často využívají rodiny, které pečují o své blízké, ale její členové zároveň musí chodit do práce.

V centru denních služeb personál klientovi pomůže při osobní hygieně, s jídlem, nabídne vzdělávací a aktivizační činnosti (např. trénink paměti, arteterapie apod.), procházky, kulturní akce. Centrum denních služeb obvykle zajišťuje i různé služby nad rámec svých zákonných povinností, jako např. dohled, pedikúru, kadeřnické úkony aj.

Kolik stojí: Cena za tuto službu respektuje vyhlášku č. 505/2006 Sb., kterou se provádí zákon č. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Maximální výše úhrady za hodinu poskytnutého úkonu je tedy 120 Kč.

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Oblačno
2°C /-1°C
Oblačno
2°C /-2°C
Déšť
6°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace