REKLAMA

Senioři bez hranic


Vstupem do Evropské unie se rozvíjejí i v České republice mnohé užitečné projekty. Tak kupříkladu vznikl v rámci Fondu mikroprojekt Euroregionu Těšínské Slezsko a Ślask Cieszyn operační program České a Polské republiky na léta 2007 až 2013 nazvaný „Senioři bez hranic“.

 O jeho konkrétní realizaci svědčí skutečnost, že z prostředků EU jsou v těchto dnech prostřed-nictvím Magistrátu statutárního města Karviná do jím zřízených čtyř klubů seniorů instalovány zcela nové počítačové sestavy.

Tak, jako už v mnohých městech již v některých klubech a domech seniorů, počítače mají, budou moci tyto nové počítače využívat také členové karvinských klubů z městských částí Hra-nice, z Ráje v ul. U lesa a V aleji a klub seniorů v Karviné „na šestce“, tedy na ulici u Svobodá-ren.

Záměrem zavádění počítačů i do klubů seniorů je zajišťování zprostředkovávání mezinárod-ní komunikace mezi seniory, aby bylo naplněno motto tohoto programu a senioři se využívá-ním počítačů cítili takříkajíc vskutku bez hranic nejen tím, že se kupříkladu při různých příleži-tostech navštěvují. Počítač totiž obdrželi rovněž senioři v polském Godówie. Seniorům z obou příhraničních měst tak bude umožněn i přístup k internetu. Budou tak moci využívat třeba vzá-jemné komunikace k rozvíjení svých společensko kulturních aktivit mezi jednotlivými kluby seniorů, ale seznamovat se např. s obsahem, náměty, radami i zkušenostmi prostřednictvím we-bových internetových stránek, věnovaných seniorům nejen v naší vlasti. Mnozí senioři se, pro-střednictvím zkušenějších kolegů ve zmíněných klubech, či kupříkladu návštěvami kurzů, orga-nizovaných některými institucemi ve městě, budou mít snahu naučit třeba něčemu novému, co práce na počítačích v široké škále možností nabízí.

(bř)

 

(Publikováno 13. července 2009)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace