REKLAMA

ŽIVOT 90 se zapojil do mezinárodního projektu UISEL


Doba dožití se prodlužuje. Stejně tak zároveň roste potřeba plné integrace seniorů do znalostní společnosti, kde informační a komunikační technologie (ICT) hrají nezastupitelnou roli. Jejich současné vyloučení, z důvodů technologické negramotnosti, jim nejen brání plně využívat svá práva ale také nedovoluje společnosti mít prospěch z jejich zkušeností, životní moudrosti a znalostí. A navíc, s nástupem mobilních zařízení (chytré telefony, tablety), se tento problém ještě prohloubil, protože více a více informací, komunikací a formálních povinností je jim přizpůsobeno a je realizováno cestou těchto zařízení.

 

Newsletter projektu UISEL / květen 2015

 

Newsletter projektu UISEL / listopad 2014

 

 Čeho chceme v rámci projektu dosáhnout


Hlavním cílem projektu UISEL je posílení procesů nezávislosti a osobních schopností seniorů cestou používání mobilních zařízení, které jim zpřístupní téměř neomezený přístup k informacím a komunikaci. Kromě zvýšení povědomí o přínosech používání těchto zařízení seniory 50+ chce tento projekt tuto cílovou skupinu i v praxi naučit jak nejlépe tyto přednosti využívat. Přínosy pro seniory v oblastech jako finanční záležitosti, otázky sociálního zabezpečení, lokalizace v případě tísňové situace, monitorování a kontrola zdravotního stavu, pro boj se sociální isolací a i pro volnočasové aktivity mohou být velké. Tohoto cíle bude dosaženo cestou definování, vývoje a implementace dvoustupňové učební metodologie.

-výcviková fáze založená na proniknutí do mobilní problematiky a multimediálního prostředí, což vyžaduje společné úsilí celé mezinárodní skupiny účastníků výcviku. Tato fáze je určena školitelům a pečovatelům, kteří jsou v přímém kontaktu se seniory. Uskuteční se cestou smíšené metodologie, která integruje setkání, zaměřená na mobilní a multimediální obsah, tváří v tvář s podporou tzv. e-platformy umožňující vzájemnou spolupráci a komunikaci.


-přenos osvojené mobilní technologie na seniora. Toho bude dosaženo cestou přímého výcviku školiteli a pečovateli s podporou mobilních, multimediálních modulů, které budou rovněž obsahovat samoučící modul. To umožní si v pozdější fázi kdykoli znovu připomenout jak některé funkce mobilního zařízení používat.

Konkrétně jsou plánovány následující výcvikové moduly (aktuelní specifikace může být závislá na specifikách jednotlivých zemí):

-elektronická státní správa ( daně, finance, sociální zabezpečení apod. )
-elektronické bankovnictví
-elektronické zdraví
-elektronická komunikace, spolupráce
-elektronické informace a média

 

Zdroj: uisel.eu

(Publikováno 11. srpna 2014)


Soubory k článku


>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace