REKLAMA

Právní poradenství - nová služba pro návštěvníky Evropského domuPraha 5. června - Bezplatné a osobní poradenství o Vašich evropských právech Vám od letošního roku poskytujeme v Evropském domě v Praze. Právní expertka z evropské informační sítě Vaše Evropa Poradenství Vám nabídne v rámci svých bezplatných konzultací dvakrát měsíčně poradenství a pomoc.


Tato služba má za cíl zvýšit informovanost občanů o jejich právech a poskytnout praktické tipy o možnostech, které se jim v EU nabízí, ať již se jedná o práci v zahraničí, sociální zabezpečení, placení daní, podnikání, nákupy, zdraví, vzdělávání nebo bydlení. Firmy mohou počítat s poradenstvím v otázkách podnikání, zakládání podniků v EU, prodeje zboží nebo informacemi o účetnictví.

Pomůžeme Vám objasnit, jaké právní předpisy EU se na Váš případ vztahují a jak se Vašich EU práv z nich plynoucích domoci.

 
Schůzku s Mgr. Michaelou Suchardovou, LL.M. si můžete sjednat na e-mailu: knihovna@evropskydum.cz.

KDE:

Evropský dům, Jungmannova 24, Praha


Při sjednávání schůzky popište prosím ve stručnosti Váš problém a na schůzku samotnou pak přijďte i s dokumenty týkajícími se Vašeho případu. V případě, že nemáte související dokumenty a postačí Vám rada prostřednictvím e-mailu či po telefonu, využijte prosím následující webové stránky pro položení svého dotazu a Vaše Evropa Poradenství Vám ve Vašem jazyce bezplatně nejpozději do týdne odpoví: Vaše Evropa - Poradenství.


Kdo může využít služby Vaše Evropa Poradenství?


Na tuto službu se můžete obrátit, máte-li dotaz týkající se Vašich práv v EU a jestliže:

•        jste občanem země EU nebo Norska, Islandu či Lichtenštejnska,

•        jste rodinným příslušníkem občana EU,

•        nejste občanem EU, ale domníváte se, že máte práva v EU,

•        Vaše firma má sídlo v EU.Otázky, které spadají mimo příslušnost této služby a které nelze zodpovědět jsou zejména:

•jednoduché otázky, na které lze snadno nají odpověď na internetu nebo otázky o politikách EU

• otázky bez přeshraničního prvku (tj. které se netýkají více států)

• otázky spadající výhradně do oblasti vnitrostátního práva (nikoli práva EU)

• otázky týkající se grantů a financování z evropských programů

• dotazy soukromých subjektů, například právnických firem placených jejich klientySlužba Vaše Evropa Poradenství poskytuje nezávislé poradenství a nelze proto její rady považovat za stanovisko Evropské komise, jiných institucí EU nebo jejich pracovníků. Zároveň není toto poradenství pro Evropskou komisi, jiné instituce EU nebo vnitrostátní orgány závazné.

Zdroj: ec.europa.eu
(Publikováno 5. června 2013)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace