REKLAMA

Národní program přípravy na stárnutí na období 2013-2017Hlavním výstupem Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012 v ČR bude nový Národní program přípravy na stárnutí na období let 2013 až 2017, jehož cílem je podpořit aktivní zapojení starších osob a seniorů do společnosti a zvýšit kvalitu jejich života.
(Zdravotnické noviny, 28. 5. 2012)


Na konci letošního roku bude program předložen vládě. Pro přípravu tohoto zásadního strategického dokumentu vlády ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) zvolilo komunitní přístup, který umožňuje všem důležitým aktérům aktivní zapojení do procesu jeho tvorby.

V současné době proto na MPSV probíhají tematické schůzky k jednotlivým prioritám programu. Na přípravě uvedeného dokumentu se aktivně podílí přibližně 50 lidí.

Zástupci dalších resortů, neziskových organizací, místních a krajských samospráv, akademické sféry a samotných seniorů se shodli především na těchto oblastech, které je nutné podpořit:

*rozvoj virtuálních univerzit třetího věku do menších měst a obcí


*zařazení konceptu age-managementu do personálních procesů firem


*rozvoj projektů a aktivit zaměřených na mezigenerační dialog a využití   životních zkušeností a moudrosti seniorů ve společnosti


*vytváření zdravého a k seniorům přátelského prostředí v komunitě s ohledem na zajištění vhodného bydlení, dopravu a dostupnost zdravotních a sociálních       služeb


*aktivní zapojení seniorů do dobrovolnictví


*a zvyšování mediální kultury ve vztahu k seniorům a stárnutí populace obecně, neboť probíhající demografické změny vnímají nejen uvedení zástupci, ale i MPSV jako nepochybný přínos pro rozvoj společnosti.

V návaznosti na tyto výstupy bude zpracována první verze Programu, která bude následně zpřístupněna všem občanům na webových stránkách MPSV.


Zdroj: Zdravotnické noviny
(Publikováno 31. května 2012)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Oblačno
2°C /-2°C
Sněhové přeháňky
0°C /-3°C
Sněhové přeháňky
-1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace