REKLAMA

Studenti i senioři se sejdou ve třídách


Projektu generations@school se účastní i náměstek ministra Jan Dobeš


Praha, 3. května 2012 – Česká republika se účastní projektu generations@school v rámci Evropského roku stárnutí a mezigenerační solidarity. Náměstek Ministerstva práce a sociálních věcí Jan Dobeš dnes navštíví seniorské centrum Elpida a vyzve žáky a seniory k rozhovoru o tom, co znamená stárnout, jak zajistit lepší porozumění mezi mladšími a staršími občany a co mohou společně vykonat pro lepší budoucnost. Jako součást zahájení bude představen umělecký projekt The Wall – 537 faces.


Od 29. dubna po celý květen jsou všechny základní a střední školy v České republice i celé Evropě vyzývány, aby otevřely dveře svých učeben seniorům a vytvořily příležitost k rozhovoru, jenž může přispět k lepšímu vzdělání a vzájemnému porozumění. Školy po celé Evropě budou pořádat velké množství akcí včetně diskuzí mezi staršími občany a žáky, her a uměleckých aktivit, jako je kreslení, divadlo, hudba, řemeslná umění, apod.

 Mezigenerační solidarita hraje zásadní roli nejen pro zlepšování budoucnosti Evropy jako celku, ale i životů nás všech jednotlivě. Když spolu budou starší i mladší lidé trávit více času, mohou si mnoho předat, a obohatit tak navzájem své životy a lépe se pochopit.


Školy, jež tento projekt zaujme, najdou na stránce projektu (http://www.historypin.com/gats/cs/) množství nápadů a dokumentů, jež jim pomohou uspořádat vlastní den v rámci generations@school. Na stránkách se rovněž budou moci školy na mapě Evropy pochlubit se svými zkušenostmi a výsledky spolupráce (fotografie, kresby). Školy se budou moci také zapojit do soutěže probíhající v celé Evropě. Nejlepší projekt v rámci generations@school z každé země bude oceněn.

 

Zdroj: Evropská komise (TZ, 3.5.2012)

(Publikováno 3. května 2012)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Déšť
9°C /4°C
Oblačno
8°C /-1°C
Oblačno
10°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace