REKLAMA

Psychologické sympozium v rámci Evropského roku aktivního stárnutíLetošní rok byl na návrh Evropské komise vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. V této souvislosti se minulý čtvrtek 15. března v prostorách Ministerstva práce a sociálních věcí ČR uskutečnilo psychologické sympozium Neuropsychologické metody v geropsychologické praxi.

Cílem sympozia bylo seznámit účastníky s ověřenými metodami v neuropsychologické diagnostice u starších generací včetně praktických klinických postřehů a informací o nových metodách. Akci pořádala Českomoravská psychologická společnost ve spolupráci s AD Centrem Psychiatrického centra Praha. AD Centrum se zabývá výzkumem, diagnostikou a léčbou Alzheimerovy demence a dalších neurodegenerativních onemocnění mozku.

Na sympoziu vystoupili například Mgr. Ondřej Bezdíček, který se věnoval možnostemdiagnostiky syndromu demence u Alzheimerovy nemoci nebo Mgr. Tomáš Nikolai s příspěvkem o diagnostice pro kognitivní (poznávací) deficit u mírných kognitivních poruch.

Českomoravská psychologická společnost je jednou z partnerských organizací Evropského roku 2012 a bude se podílet na zpracování Národního programu přípravy na stárnutí na období let 2013 až 2017 v rámci prioritní oblasti Zdravé stárnutí.


Zdroj: MPSV (TZ, 21.3.2012)
(Publikováno 21. března 2012)

>>zpět
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Oblačno
3°C /-6°C
Polojasno
4°C /-6°C
Polojasno
5°C /-4°C

REKLAMA
Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace