REKLAMA

Proběhla první schůzka se seniory v rámci projektu INCLUSage


Ve středu 25. března proběhla první informační schůzka v rámci projektu INLCUSage (více o projektu ZDE) v prostorách domu PORTUS, sídla občanského sdružení Život 90, v Praze.

 

Koordinátor projektu Oldřich Staněk seznámil přítomné seniory s dvouletým projektem INCLUSage – jeho strukturou, cílem, financováním a způsobem realizace v České republice včetně časového harmonogramu. Senioři byli dále seznámeni s materiálem Národní program přípravy na stárnutí (materiál se zabývá zlepšení kvality života ve stáří) a dotazníkem, který byl v průběhu jednání seniorům předán k vyplnění. Cílem bylo vybrat 4 prioritní oblasti, na které by se měli řešitelé projektu soustředit. Z výsledků dotazníků vyšly jako hlavní tyto oblasti: zdraví a dlouhodobá péče, kulturní a občanské aktivity, bydlení a důchody.

 

 

Tajemník občanského sdružení Život 90 Josef Trnka seznámil přítomné s problematikou deregulace nájemného. Předložil srovnání růstu nájemného v městech s „uvolněnou“ regulací (např. Praha, Hradec Králové, Brno) a ve městech s „limitovanou“ regulací (Chomutov, Louny, Litoměřice, Most, Děčín, Semily, Nový Jičín).

 

 

V závěru schůzky koordinátor projektu Oldřich Staněk informoval o akcích k Evropskému dni solidarity a pozval přítomné k účasti na dalším setkání, při této příležitosti organizovaném, které se uskuteční v domě PORTUS

29. dubna 2009 (více ZDE).

 

Zdroj: Život 90 o.s.

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace