REKLAMA

Jak získat prostředky na projekty podporující aktivní stárnutí?

 

Evropská komise a Výbor regionů společně s platformou pro seniory AGE Europe vydaly zajímavou brožuru pro regionální a místní iniciativy. Publikace se zabývá financováním projektů podporujících aktivní stárnutí a mezigenerační solidaritu z prostředků EU.


Brožura byla vydána v rámci propagace blížícího se Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012. I když většina iniciativ na podporu aktivního stárnutí nebude v nadcházejících letech financována z prostředků EU, některé projekty mohou na prostředky z evropských fondů dosáhnout. Z publikace se dozvíte, kolik prostředků z fondů EU je pro tyto účely vyčleněno a jak je mohou místní a regionální iniciativy získat. Důraz se klade hlavně na mezinárodní partnerství.

Součástí brožury jsou i příklady projektů, které finanční prostředky EU již získaly, a také krátké prezentace nejdůležitějších programů EU, které finančně podporují nové projekty aktivního stárnutí.

Brožuru si můžete zdarma stáhnout (v angličtině) z webových stránek Evropské komise - ZDE.

 

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, ec.europa.eu
(Publikováno 15. září 2011)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Oblačno
2°C /-2°C
Sněhové přeháňky
0°C /-3°C
Sněhové přeháňky
-1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace