REKLAMA

Internetové zdroje EU

V rámci Evropské unie je hlavní komisí, která se zabývá otázkami stáří a stárnutí Komise pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti (Employment, Social Affairs and Equal Opportunities). Komisařem je v současné době Vladimír Špidla. Přístup na webové stránky této Komise je možný na www.ec.europa.eu/social, stránky jsou také v českém jazyce.


Kromě této komise se stářím dílčím způsobem zabývají i jiné evropské komise, např. otázkami e-inclusion ( začleňování do elektronické, počítačové společnosti) se zabývá Komise pro informační společnost a média ( dostupná na www.ec.europa.eu/information_society ) nebo otázkami zdraví se zabývá Generální ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele ( dostupné na www.ec.europa.eu/health ).


Mimo výše uvedených oficiálních stránek Evropské unie, kde jsou informace převážně v anglickém jazyce a jiných hlavních jazycích EU mimo češtiny, existují i webové stránky určené pro českého uživatele. Jsou to :


1)  webové stránky EU v České republice (www.ec.europa.eu/ceskarepublika), kde lze nalézt mnoho užitečných informací i pro seniory


2)  webové stránky Evropské komise v českém jazyce (www.ec.europa.eu ), které obsahují nejdůležitější a čerstvé informace z dění kolem Evropské unie.


Pokud se podíváme na nevládní organizace je možné konstatovat, že nejdůležitější, tzv. střešní organizací nevládních, neziskových organizací v Evropské unii, je organizace Evropská platforma starších lidí se sídlem v Bruselu ( AGE Platform, www.age-platform.org).

 

Oldřich Staněk

tajemník pro zahraniční vztahy, ŽIVOT 90

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace