REKLAMA

Lisabonská smlouva

Často se zdá, že diskuze o Lisabonské smlouvě se vedou jen pro diskuzi samu. Navíc se jejich obsah vždy staví do roviny ano či ne. Politici z různých stran se předhánějí s radikálními vyjádřeními o tom, jak je nutné ji přijmout či naopak odmítnout. Jen málokdo, nepochybně včetně jejich zuřivých odpůrců a zastánců, smlouvu přečetl úplně celou. Přitom je to jistě v mnoha ohledech zajímavé čtení.

 

 

Zdroj:Wikipedia

Stav schvalování Lisabonské smlouvy v EU (zelená - schválena, červená - odmítnuta, modrá - bude schvalována parlamentem státu)

 

 

Lisabonská smlouva změní dvě hlavní smlouvy EU, a to Smlouvu o Evropské unii a Smlouvu o založení Evropského společenství. Smlouva o založení Evropského společenství bude navíc přejmenována na Smlouvu o fungování Evropské unie. Ke smlouvě jsou rovněž připojeny protokoly a prohlášení.

 

Plný text Lisabonské smlouvy v českém jazyce ZDE.

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Dešťové přeháňky
12°C /9°C
Oblačno
12°C /4°C
Zataženo
10°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace