REKLAMA

ŽIVOT 90 se účastní evropského projektu – INCLUSageŽIVOT 90 zahájil v únoru tohoto roku realizaci dvouletého evropského projektu INCLUSage, jehož obecným cílem je rozšíření evropských debat týkajících se sociálního začleňování a podpora posílení otevřené metody koordinace mezi evropskými zeměmi v otázkách sociální ochrany a sociálního začleňování starších lidí ohrožených chudobou a sociálním vyloučením.

 

 

Partnery tohoto projektu jsou zástupci seniorských organizací ze zemí Bulharsko, Česká republika, Finsko, Německo, Irsko, Polsko a Slovensko, kteří jsou členy střešní evropské seniorské platformy AGE Platform se sídlem v Bruselu ( www.age-platform.org).

 

 

Projekt umožní jeho partnerům prohloubit na místní i národní úrovni diskusi o potřebách starších lidí, zvláště těch nejvíce ohrožených, tím, že do diskusí zapojí politiky, širokou veřejnost, zástupce občanských sdružení, média apod. Aby tyto diskuse mohly cíleně proběhnout bude během trvání projektu rozvinut konzultační proces, jehož součástí budou každý rok 2 přípravná setkání seniorů a 2 širší diskusní fóra zainteresovaných účastníků (např. u příležitosti 29.února – Evropský den solidarity a spolupráce mezi generacemi a 1. října – Mezinárodní den seniorů). Tato setkání umožní organizacím starších lidí, spolu s relevantními partnery, diskutovat o metodách co nejlepšího boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Setkání by také měla přispět k většímu porozumění potřebám starších lidí a pomoci navrhnout konkrétní opatření k řešení jejich problémů.

 

 

Partneři projektu z AGE Plaform mohou pro realizaci uvedených setkání používat již zpracovanou příručku, která se organizací takových setkání zabývá ( tzv. tool-kit, který si můžete nalézt na webu AGE Platform). Ostatní subjekty tohoto diskusního procesu např. z oblasti sociálního bydlení, mládežnické organizace, vzdělávací instituce, dopravci apod. budou zváni jak na přípravná setkání, tak na širší diskusní fóra s cílem zainteresovat do diskusí o otázkách sociálního začleňování co nejširší okruh partnerů.


Celý projekt by chtěl přispět svým dílem k evropskému občanskému dialogu v otázkách chudoby a sociálního začleňování starších lidí a také k procesům, které budou vrcholit v roce 2010, který byl vyhlášen Evropskou komisí „Evropským rokem sociálního začleňování „.

 

 

ŽIVOT 90 připravuje pro ty, kteří se o otázky řešené projektem INCLUSage zajímají, více informací na svých webových stránkách www.zivot90.cz.,kde se zájemci o zapojení do diskusních akcí budou moci také přihlásit.JUDr. Oldřich Staněk

ŽIVOT 90, koordinátor projektu v ČR (publikováno 17. února 2009)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace