REKLAMA

Přiměřené důchody pro všechny


Pracovníkům v některých členských státech hrozí, že v případě změny zaměstnání nebo země pobytu ztratí nárok na důchodové dávky.

 


Některé doplňkové důchodové systémy vyžadují, aby pracovník platil nejméně dva roky příspěvky na důchodové zabezpečení, jinak nezíská nárok na důchodové dávky. Mnoha evropským pracovníkům však hrozí, že budou diskriminováni důchodovými systémy, které stanoví povinnost dlouhodobě platit příspěvky na důchodové zabezpečení, protože průměrně 40 % z nich zůstává v jednom zaměstnání méně než pět let. K tomuto závěru dospěly dvě samostatné studie DeutschEnglishfrançais, které Komise zveřejnila 22. ledna.

Ztráta nároku na důchodové dávky je vážnou překážkou volného pohybu pracovníků. Komise proto hodlá zlepšit přenositelnost nároku na důchod pro mobilní pracovníky, a to prostřednictvím návrhu právního předpisu, který by měl být schválen v průběhu slovinského předsednictví.

Stárnutí obyvatelstva a udržitelnost penzijních systémů jsou velké výzvy, jimž bude Evropa čelit v nadcházejících desetiletích. Evropská unie vybízí členské státy k tomu, aby reformovaly své důchodové systémy a aby se přitom zaměřily na tyto tři hlavní cíle:

* zajistit přiměřené důchody pro všechny, a zejména bojovat proti chudobě u seniorů,
* zajistit finanční udržitelnost důchodových systémů
* a přizpůsobit se demografickým změnám.

 

Převzato ze stránek Evropské komise ec.europa.eu (publikováno 22. ledna 2008)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
10°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace