REKLAMA

ŽIVOT 90 realizuje Evropský projekt “Propojme skutečné životy“


Nízká úroveň povědomí o zásadním přínosu starších lidí k omezování chudoby v rozvojových zemích se nám v plné nahotě ukáže, když zadáme spojení pojmů „ mezinárodní rozvoj“ a „starší lidé“ do vyhledavače www.google. Dostaneme cca 47.700 odkazů zatímco spojení pojmů „ mezinárodní rozvoj“ a „ děti“ nám ukáže 2.100.000 webových odkazů. Tato zkouška je samozřejmě pouze orientační, ale názorně ukazuje velkou disparitu mezi pozorností, která je věnována dětem v rozvojovém světě oproti starším lidem, kteří jsou na základě těchto výsledků vnímáni na webu více než 40x méně.

 

 

Zároveň existuje nízká úroveň solidarity mezi staršími a mladšími občany Evropské unie a staršími lidmi v rozvojových zemích. Úspěch kampaně „ ADA - Age Demands Action “ ( Stáří vyžaduje činy ) v rozvojových zemích zvýrazňuje problémy, které jsou zvláště viditelné, když její ohlas porovnáme s nízkým ohlasem této kampaně mezi občany v rozvinutých zemích. V minulých letech bylo několik akcí ADA realizováno ve Velké Británii a v Nizozemí, ale žádná nebyla zaznamenána kdekoliv v EU nebo online.

Evropský projekt “Propojme skutečné životy“ realizovaný HelpAge International, ŽIVOTem 90, Slovene Philanthropy a CORDAID se toto pokouší změnit tím, že dá akční impuls pro akce solidarity mezi občany Evropské unie ( EU ) a staršími lidmi v rozvojovém světě. Toho chceme dosáhnout zjednodušením a humanizací akcí ADA, které by byly bližší skutečnému životu v zemích EU. Především chceme využít akcí spojených s již v EU etablovaným Mezinárodním dnem seniorů ( 1. října ), ale informovanost o starších lidech v rozvojovém světě může být šířena i při jiných příležitostech a jinými způsoby, jako např. výměnou videoposelství mezi seniory Afriky a České republiky a akcemi jako je např. připravovaná Seniorská míle ŽIVOTa 90 - v tomto roce zasvěcená solidaritě se seniory v Africe.

 

 

 

 

Petice "Evropská rozvojová pomoc – kde jsou starší lidé ?"

Vzkaz presidentu Evropské unie: Evropská unie je největším dárcem pomoci chudým a rozvojovým zemím. Ale směrnice, které tuto pomoc upravují, nezmiňují jako cílovou skupinu starší lidi. Vyzýváme Vás proto k úpravě těchto směrnic v tom smyslu, aby starší lidé byli uznáni jako skupina, která musí být také podporována z Evropských rozvojových programů.

 

Pokud souhlasíte s textem petice a chcete podpořit naše úsilí o změnu přístupu EU, vyplňte prosím zde krátký formulář.

 

Zdroj: Život90 o.s.

(Publikováno se svolením vydavatele 8. září 2010)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Oblačno
2°C /-2°C
Sněhové přeháňky
0°C /-3°C
Sněhové přeháňky
-1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace