REKLAMA

Deklarace Evropské konference o péči a ochraně starších lidí Důstojnost a ohroženost starších lidí

 

Zde naleznete program a závěry evropské konference On care and protection of senior citizens - The dignity and hazard of Elderly, která proběhla v Praze pod záštitou českého předsednictví Evropské unie ve dnech  25. - 26. května 2009.

 

Na konferenci byla diskutována témata, která se týkají péče a ochrany starších lidí. Účastníci konference se snažili pojmenovat mechanismy, které zabraňují ohrožení starších lidí a zajušťují jejich důstojnost.


Služby pro seniory a jejich blízké jsou ovlivňovány společenskými změnami, včetně změn v domácnostech a rodinách. Jedním z hlavních témat konference je nevhodné zacházení se seniory, porušování jejich důstojnosti a lidských práv v kontextu tzv. dlouhodobé péče, tedy především u seniorů se zdravotním postižením, nebo u těch ohrožených komplikacemi nevhodného zacházení, kteří vyžadují koordinované poskytování zdravotních a sociálních služeb s aktivní supervizí kvality péče.

Cílem konference byl pozitivní posun ve sjednocování pohledu na uvedenou problematiku v rámci Evropské unie a obecně mezinárodního společenství.


Konference se konala pod záštitou eurokomisaře Vladimíra Špidly a ministra Michaela Kocába, kteří se konference zúčastnili. Spoluorganizátory konference byly Evropská komise, Život 90 o.s., Magistrát hlavního města Prahy a Česká geriatrická a gerontologická společnost ČLS JEP.

 

(Publikováno 10. září 2009)


Soubory k článku


>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Zataženo
0°C /-3°C
Oblačno
2°C /-3°C
Oblačno
1°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace