REKLAMA

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přijíždí do České republiky – hlavním tématem bude obrana a bezpečnost EU

 

Praha, 5. června 2017 - Dne 9. června zahájí Jean-Claude Juncker společně s předsedou vlády České republiky Bohuslavem Sobotkou Pražskou konferenci o obraně a bezpečnosti. Tam přednese klíčový projev o budoucnosti obrany a bezpečnosti EU. Stane se tak v týdnu, kdy Evropská komise vydá dva důležité dokumenty: legislativní návrh Evropského obranného fondu a diskusní dokument o budoucnosti evropské obrany do roku 2025. Jean-Claude Juncker se během své první pracovní návštěvy ČR sejde také s členy obou komor Parlamentu ČR a pronese na půdě Univerzity Karlovy projev „Budoucnost Evropy“.

 

Předseda Evropské komise navštíví ČR ve dnech 8.–9. června. Zúčastní se Pražské konference o obraně a bezpečnosti, jež má přispět k debatě o posílení spolupráce členských států EU v této oblasti.

 

Společně s ním bude Evropskou komisi na konferenci zastupovat Federica Mogherini, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku, Jyrki Katainen, místopředseda pro pracovní místa, růst, investice a konkurenceschopnost, a Elżbieta Bieńkowska, komisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky. Konference bude přenášena živě na odkazu zde.

 

Během své návštěvy bude J.-C. Juncker jednat také s předsedou vlády České republiky Bohuslavem Sobotkou, Rose Gottemoellerovou, náměstkyní generálního tajemníka NATO, a Lubomírem Zaorálkem, ministrem zahraničních věcí České republiky. Přednese rovněž projev v historické budově Karolina na Univerzitě Karlově, kde také převezme zlatou pamětní medaili Univerzity Karlovy. Kromě toho se zúčastní společného přijetí obou komor Parlamentu ČR.

 

Zdroj: ec.europa.eu

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Zataženo
19°C /11°C
Oblačno
20°C /11°C
Oblačno
19°C /10°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace