REKLAMA

Tvoje strava je tvůj osud


Josef Jonáš, Jiří Kuchař: Tvoje strava je tvůj osud,Praha, Eminent 2015, 464 s.


Oba známí autoři napsali společně již několik úspěšných knih zaměřených na zdraví. V této nejnovější objasňují příčiny, souvislosti, důsledky a možnosti řešení nemocí a problémů spojených s jídlem, jak napovídá i podtitul knihy.

 Publikace určená pro širokou veřejnost přináší množství cenných informací o zdraví a stravě včetně nových poznatků z vědeckého výzkumu. V přehledných kapitolách se můžeme čtivou formou dozvědět, jak správné stravovací návyky prospívají našemu zdraví a jak si naopak škodíme konzumací některých potravin, což autoři dokládají na četných příkladech a výsledcích odborných studií, někdy i s překvapivými závěry. Upozorňují na ne vždy vhodné doplňky stravy, na účinky syntetických vitamínů a nabízejí osvědčené způsoby, jimiž lze posílit imunitní systém a zbavit organismus škodlivých toxinů.

V publikaci nechybí ani stále aktuální témata o významu vody, kravského mléka a jeho náhradách. Obsáhlá část je věnována výrobkům z mouky a jejích cereálním a pseudocereálním variantám. Další kapitoly se zaměřují na důležitost polévek a masa v naší stravě a objasňují například i dilema, zda pít raději víno nebo pivo. Čtenáře zaujmou informace o kofeinu, stejně jako o radikálech a detoxikaci, falšovaných potravinách, středomořské stravě nebo o regionálních produktech.

Kniha jako vítaný průvodce nabízí ucelený přehled poznatků o zdravé stravě a zmiňuje možná řešení, jak být v optimální fyzické i duševní kondici a to v duchu Paracelsova výroku „Učiňme naše léčebné prostředky potravinami a naše potraviny léčebnými prostředky.“ 


Dana Vondrášková


(Publikováno 8. prosince 2015)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Občasné bouřky
30°C /18°C
Oblačno
31°C /17°C
Polojasno
31°C /18°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace