REKLAMA

Spánková revoluce – kniha, která vám pomůže změnit váš život noc po noci

 

V dnešním zrychleném a vystresovaném tempu, v době, kdy je mnoho lidí neustále online a k zastižení, se stává kvalitní spánek téměř luxusní záležitostí. Spánková deprivace má přitom dalekosáhlé důsledky – pro naše zdraví, pracovní výkon, vztahy a pro naši spokojenost. Spoluzakladatelka a šéfredaktorka zpravodajského webu The Huffington Post Arianna Huffingtonová ve své nové knize Spánková revoluce přináší návod, jak obnovit svůj vztah ke spánku v celé jeho záhadnosti a plnosti.

 

„Naučila jsem se, že cesta nedostatečného spánku znamená v dnešním světě cestu nejmenšího odporu. A dokud nepodnikneme konkrétní a uvážené kroky k tomu, aby se ze spánku stala naše životní priorita, nikdy se dostatečně nevyspíme. Dopřát si celonoční spánek totiž nikdy nebylo obtížnější než dnes. Se všemi těmi pracovními a rodinnými požadavky a všudypřítomným a stále se rozrůstajícím arzenálem zářících obrazovek a bzučících přístrojů jsme přehnaně propojeni se všemi na světě – často od okamžiku, kdy se probudíme, až do chvíle, kdy konečně usneme. Pokud si však nedáme pozor, může se nám stát, že ztratíme propojení sami se sebou,“ říká Arianna Huffingtonová.

 

Kniha, která se umístila na jednom z předních míst prestižního žebříčku bestsellerů New York Times, přináší výsledky rozsáhlého, vědecky pečlivého a zároveň hluboce osobního průzkumu spánku ze všech úhlů. Poodkrývá historii spánku, zabývá se úlohou snů v našem životě, věnuje se důsledkům spánkové deprivace, neopomíjí také nebezpečné odvětví přípravků na spaní a konfrontuje všechny způsoby, jakými naše závislost na technologiích narušuje náš spánek.

 

Spánková revoluce ukazuje, jak je spánek v naší kultuře přehlížen jako ztráta času, což nejenže zhoršuje naše zdraví a rozhodovací schopnosti, ale také to podkopává náš profesní, osobní, a dokonce i sexuální život. Přináší také řadu doporučení a tipů předních vědců, jak dosáhnout kvalitnějšího a regenerativnějšího spánku a jak využít jeho neuvěřitelnou moc.

 

Arianna Huffingtonová: Spánková revoluce

Vydává Práh, 316 stran, doporučená cena 330 Kč

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
16°C /12°C
Oblačno
17°C /10°C
Oblačno
18°C /9°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace