REKLAMA

Celorepubliková výzva PARKY V POHYBU!


Budování bezpečných a kvalitních městských parků a zelených ploch, které vybízí k pohybu a radosti  se dle současných výzkumů jeví jako kvalitní nástroj k podpoře a propagaci aktivního životního stylu, s potenciálem dlouhodobě ovlivnit přístup a odpovědnost občanů České republiky ke svému zdraví.

 


Státní zdravotní ústav ve spolupráci s Katedrou rekreologie FTK UP  a za podpory Ministerstva zdravotnictví  proto vyhlašuje celorepublikovou výzvu PARKY V POHYBU! Vyzýváme tak města, obce, městské části, sdružení či organizace, aby se aktivně zapojily, vzájemně se inspirovaly a sdílely zkušenosti, dojmy a zážitky z prostředí městských parků, dětských hřišť a zelených ploch.

Hlavním cílem tohoto projektu je vytvořit online prostředí, kde budou zástupci měst, obcí, městských částí, sdružení, či organizací aktivně vkládat příspěvky, články, fotky, inspirace či odkazy, jaké intervence v oblasti městských parků podnikli, či se chystají podniknout. Jaké opravy a úpravy v parcích a na hřištích probíhají. Jaké nové události chystají pro své občany a jaké nástroje používají k tomu, aby pohybu v parku, bylo co možná nejvíce. Jak jsou využívány, objevovány a budovány  zelené plochy a jaké další vize a cíle jsou na dosah.


Věříme, že tento projekt přinese mnoho užitku nejen jako nástroj aktivního sdílení příkladů dobré praxe a inspirace,  ale,  a to především, že výzva PARKY V POHYBU přinese radost a nové příležitosti k aktivnímu trávení volného času návštěvníkům parků, hřišť a zelených ploch v celé České republice.

 

http://parkyvpohybu.wix.com

 

Zdroj: parkyvpohybu.wix.com

(Publikováno 8. dubna 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Dešťové přeháňky
24°C /14°C
Dešťové přeháňky
25°C /15°C
Polojasno
27°C /13°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace