REKLAMA

David Frej: Zánět – skrytý zabiják


David Frej: Zánět – skrytý zabiják /Příčiny – léčba – prevence, Praha, Eminent 2015, 312 s.


MUDr. David Frej svou praxi internisty obohatil zahraničním studiem přírodní medicíny a výživy včetně ájurvédské medicíny u odborníků v Indii. Cenné poznatky a zkušenosti zúročil ve vlastním léčebném systému, vycházejícím z funkční medicíny a zaměřeném zejména na léčbu chronických nemocí, detoxikaci, léčbě zánětů a na zdravou výživu.

 


V současnosti ohrožují naše zdraví zejména tzv. civilizační choroby, mezi něž patří chronické nemoci srdce a cév, cukrovka, obezita, astma, alergie, rakovina, ale i psychická onemocnění. Častou příčinou úmrtí bývá infekce, zánět a nežádoucí účinky léků. Řada vědců a odborníků potvrzuje, že právě zánět bývá častou příčinou chronických onemocnění. Na rozdíl od jeho akutní formy, která je ochrannou a léčebnou reakcí, je chronický zánět leckdy obtížně rozpoznatelný, přetrvává delší dobu a má škodlivý dopad na celý organismus.


Autor srozumitelně objasňuje jeho příčiny i význam, upozorňuje na důležité ukazatele zánětu v krvi, které lze vyčíst i z testu, který si zde čtenář může sám provést. Několik kapitol se věnuje konkrétním chronickým onemocněním jako alergie a astma, cukrovka, gastritida, kožní, srdečně-cévní nebo autoimunní nemoci, Alzheimerova demence, obezita, artróza, rakovina, únava či zánět dásní.

Autor podrobně radí, jak se uzdravit a zbavit se chronických obtíží. Uvádí účinné cviky, způsoby relaxace a užitečné informace o zdravé skladbě stravy, doplněné o chutné recepty. V závěru nabízí konkrétní ozdravný program na čtyři až osm týdnů. Čtivý, přehledný text knihy doplňují názorné tabulky a dodatky o velikosti porcí, glykemickém indexu, vitaminech, minerálech a stopových prvcích. Nechybí ani praktický abecední rejstřík a výběr literatury.

Kniha je určená všem, kteří se chtějí vyléčit z chronických onemocnění i čtenářům, zajímajících se o účinnou prevenci proti těmto nemocem.


Dana Vondrášková(Publikováno 21. ledna 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Občasné bouřky
30°C /18°C
Oblačno
31°C /17°C
Polojasno
31°C /18°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace