REKLAMA

Obama balamutič


Stále slyšíme na budoucího prezidenta USA odevšad jen chválu. Je to první černoch, který bude prezidentem, je demokrat atd. atd.

Na světě jsou však vůdci a svůdci lidu. Perikles byl vůdce athénského lidu, Demosthenes spíše jeho svůdce. Obama to je takový novodobý Démosthenes. Je svůdcem lidu. Slíbil věci, které buď nelze splnit bez ztráty lidské svobody, nebo jeho sliby zní tak všeobecně, že vlastně ani není co plnit.

Do Obamy si každý projektuje to, co sám chce vidět. Evropa moudrého a mírného vůdce, který hned nebude vytahovat kolty, Američané spasitele svých vlastních ekonomických problémů. A Obama jim neodporuje. Každý si podle libosti může projektovat, co chce, Obama vlastně žádný vlastní program nemá, na rozdíl od McCaina či Hillary Clintonové. On žádný program ani nepotřebuje, programem je už jen to, že je inteligentní a poloviční černoch. To už americkým liberálům jako program stačí.

V dobách, které nás čekají a které nebudou jednoduché, kdy sílí spíše síly odstředivé nad silami dostředivými, kdy stále doutná a sílí islamismus, kdy hrozí celosvětová krize jak ekonomická, tak politická, si Američané zvolili kouzelné zrcadlo jakoby došlé z některého dílu Harryho Pottera: každý v něm může vidět, co chce.

Bude schopen Obama dělat nějakou vlastní skutečnou politiku? Jaké bude jeho rozhodnutí, když přijde na „lámání chleba“ a on bude muset vyměnit „něco“ za „něco“?

Prozatím víme, že v senátu USA hlasoval jako čistý levičák, slovy Waldemara Matušky „to, co Obama hlásá, připomíná to, v čem jsem žil a před čím jsem utekl do USA“.

Po vlně Obalových nesplnitelných a nekontrolovatelných slibů dojde logicky k vystřízlivění a možná i deziluzi.

Ameriku (a tím i Západ) čeká těžké období, na jehož konci může být konec Ameriky jako supervelmoci. Místo vůdce s vizí si Američané zvolili „kouzelné zrcadlo“. Snad jim vyplní jejich přání….Já v to, ale nevěřím.

David Hanák

Převzato z www.neviditelnypes.cz (publikováno 10. listopadu 2008)

 

Barack Obama a jeho projev v Chicagu ze 4. listopadu 2008 těsně po potvrzení jeho vítězství ve volbách (www.youtube.com).

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
7°C /-5°C
Polojasno
12°C /0°C
Polojasno
13°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace