REKLAMA

Francouzi nechtějí třídu udřených lidí


S mluvčím odborářů o protestech proti reformě zákoníku práce


Francouzi už před několika měsíci obsadili ulice měst na protest proti reformě zákoníku práce, která si klade za cíl zjednodušit propouštění a nabírání lidí, a zůstávají tu dodnes. V posledních dnech k demonstracím přibyly i násilné střety s policií, jež skončily desítkami zraněných na obou stranách.

Francouzský prezident Hollande v reakci na to prohlásil, že tlaku ulice neustoupí, a situace je tak velmi nejistá a napjatá. David Jourdan (41), bývalý novinář a dnes jeden z mluvčích zastřešujícího odborového svazu CGT, který se za demonstrující postavil, v rozhovoru pro Respekt říká, že Francouzi nechtějí pykat za neschopnost vlády a zaměstnavatelů snížit nezaměstnanost a že na ulici vydrží až do konce.

...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Kateřina ŠafaříkováPřevzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 20. května 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Úterý Středa Čtvrtek
Občasné bouřky
30°C /18°C
Oblačno
31°C /17°C
Polojasno
31°C /18°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace