REKLAMA

Západní společnost místo cigaret kouří smartphony


Pozor na hordy Irů • Zabránit další generaci džihádistů • Kam zmizely prostoje • Mozkové orgasmy • Bowie bez pohřbu

Nejnovější vydání internetového portálu delanceyplace.com se věnuje tématu migrace z překvapivé perspektivy: popisuje hrůzu, kterou po úspěšné revoluci cítili Američané k přílivu francouzských, německých a irských imigrantů.

V pochopitelné zášti k anglické monarchii tíhli vítězní federalisté zpočátku k Francouzům, kteří jim jednak pomáhali v jejich vzpouře a za druhé si pak doma uspořádali svoji vlastní revoluci. Ale když se lidovláda v Paříži zvrhla v krvavá jatka, sledovali zakladatelé Spojených států se vzrůstajícím zděšením, co by se mohlo stát s jejich vlastní revoltou, kdyby selhalo vedení amerických elit. S neskrývaným podezřením se dívali na všechny radikály a revolucionáře, kteří se z Evropy hrnuli do USA a chtěli tu bouřit vody.

V létě 1797 dal průchod tomuto napětí massachusettský kongresman Harrison Gray Otis ve svém projevu známém dodnes jako Zuřivá irská řeč.

 

Zdroj: Wikipedia


...
Pokračování článku naleznete ZDE.


Ivan Lamper, Martin M. Šimečka


Převzato z www.respekt.cz
(Publikováno se svolením vydavatele 14. ledna 2016)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
-2°C /-4°C
Oblačno
-1°C /-4°C
Déšť se sněhem
-1°C /-5°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace