REKLAMA

Předsednictví v Radě EU přebírá Nizozemsko


1. ledna 2016 převzalo od Lucemburska předsednictví v Radě EU Nizozemsko.

Pracovní program nizozemského předsednictví se zaměřuje na čtyři klíčové oblasti:

- migrace a mezinárodní bezpečnost,

- zdravé finance a robustní eurozóna,

- Evropa podporující inovace a tvorbu pracovních míst,

- progresivní politika v oblasti klimatu a energetiky.


Nizozemské předsednictví v Radě EU by chtělo, aby se EU zaměřila na otázky, které jsou důležité pro evropské občany a podniky, aby prostřednictvím inovací podněcovala růst a vytvářela pracovní místa a byla ve spojení s občanskou společností. Předsednictví bude podporovat opatření na úrovni EU, pouze pokud budou účinnější než politiky na vnitrostátní úrovni.

Video

Souvislosti:

Rotující předsednictví

Ve výkonu předsednictví v Radě se členské státy EU střídají vždy po 6 měsících. Během tohoto 6měsíčního období předsednictví řídí zasedání na všech úrovních Rady, a napomáhá tak zajistit kontinuitu činnosti EU v rámci Rady. Členské státy vykonávající předsednictví úzce spolupracují v rámci tříčlenných skupin , které jsou označovány jako „trojice“. Trojice předsednictví vymezuje dlouhodobé cíle a připravuje společný program, ve kterém jsou stanovena témata a hlavní otázky, jimiž se bude Rada zabývat v průběhu 18měsíčního období. Na základě tohoto programu pak každá ze tří zemí připravuje vlastní podrobnější 6měsíční program.

V současnosti trojici tvoří nizozemské, slovenské a maltské předsednictví.

Úkoly předsednictví

Úkolem předsednictví je zajistit na úrovni Rady pokrok v práci na právních předpisech EU a současně kontinuitu programu EU a řádný průběh legislativních postupů a spolupráce mezi členskými státy. V zájmu toho musí předsednictví fungovat jako spravedlivý a nestranný prostředník.


Další informace:

Internetové stránky nizozemského předsednictví

Internetové stránky Rady EU - Předsednictví v Radě EUZdroj: ec.europa.eu
(Publikováno 11. ledna 2016)

 

Diskutujte toto téma na naší webové agoře!

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace