REKLAMA

Sbírka moderních děl někdejšího Hitlerova obchodníka s uměním Gurlitta bude od září k vídění i v Berlíně

Publikováno dne 6. února 2018

Sbírka Hildebranda Gurlitta byla po sedm desetiletí považována za ztracenou a její objev před šesti lety šokoval uměleckou veřejnost. Část sbírky se nyní poprvé představuje dvěma souběžnými výstavami - ve švýcarském Bernu a německém Bonnu. Jde hlavně o avantgardní obrazy, grafiky a kresby, které nacisté zkonfiskovali nebo uloupili.

Na konci září by měla část sbírek doputovat až do Berlína...

Výstava ve švýcarském Kunstmuseu Bern představuje poprvé veřejně výběr děl ze sbírky Hildebranda Gurlitta (1895 – 1956), Hitlerova obchodníka s uměním. Gurlitt začínal po první světové válce jako kurátor mladého německého umění, hlavně expresionismu, ale po nástupu národních socialistů v Německu k moci začal s nacisty spolupracovat a pro Říši obstarával peníze prodejem zkonfiskovaného avantgardního umění do zahraničí.

Převzato z ihned.cz a celý článek najdete ZDE

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace