REKLAMA

Výstava Czech Press Photo 2017 se blíží

Publikováno dne 9. listopadu 2017 -

 

Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí 23. ročníku soutěže Czech Press Photo se od 22. listopadu 2017 do 30. ledna 2018 představí v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské Staroměstské radnice. Do letošního 23. ročníku se přihlásilo 482 fotografů, kteří mají trvalé bydliště v České republice nebo na Slovensku.

 

Do soutěže poslali dohromady 7277 snímků. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 56 videí. Celkově se letos soutěžilo v devíti různých foto a třech video kategoriích. Porota odděleně hodnotila série a jednotlivé snímky. Tím nejdůležitějším oceněním byla jako obvykle hlavní cena „Fotografie roku“ udělená 21. listopadu 2017. Letos byla velmi silně obsazena kategorie Příroda. Je vidět, že snímky přírody tvoří silnou stránku domácí fotografie.

 

Není náhodou, že celá řada našich fotografů má dobré jméno také ve světě. V Czech Press Photo často vyhrávají snímky zachycující problémy, ničení životního prostředí, kontrasty mezi divokou přírodou a postupující civilizací. I letos se jednotlivé fotografie a videa do soutěže přihlašovaly pouze elektronicky. Soutěž byla všem přispěvatelům otevřena od začátku do konce září. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku.

 

A to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové. Mezinárodní porota udělila nominace v devíti kategoriích. Byl udělen Grant Prahy pražského primátora, Cena pro mladé fotografy do 23 let CANON JUNIOR AWARDS, Cena ČTK, CENA UNHCR, CENA Výboru dobré vůle ¬ Nadace Olgy Havlové „Můj život s handicapem“, CENA DĚTÍ, CENA PICTOART.

 

Cena diváků bude udělena na základě ankety návštěvníků výstavy.

 

Více informací ZDE

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace