REKLAMA

Muzejní noc pod Ještědem 2017

 

Liberec, Jablonec na d Nisou, Vratislavice nad Nisou – tři města, osm institucí, jedna velkolepá akce – Muzejní nocí pod Ještědem. V pátek 19. 5. 2017 si tradičně od šesti hodin až do půlnoci mohou návštěvníci prohlédnout galerii či muzeum. Bohatý kulturní program se nebude odehrávat pouze uvnitř institucí, ale také v jejich bezprostředním okolí. Díky volnému vstupu a bezbariérovému přístupu se akce může zúčastnit opravdu každý.

 

Při letošním ročníku se spojily instituce z Liberce (Severočeské muzeum, Oblastní galerie Liberec, iQLANDIA a Technické muzeum Liberec), Jablonce nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových) a Vratislavic nad Nisou (Automuzeum Vratislavice a Rodný dům Ferdinanda Porscheho) a připravily bohatý program pro všechny věkové kategorie.

 

„Letos jsme pro Muzejní noc pod Ještědem zvolili téma cirkus,“ informuje koordinátorka programu Petra Kašková a dodává: „Téma se odrazí především ve výtvarných dílnách, které budou probíhat ve vybraných institucích, v některých pódiových vystoupeních, nebudou chybět klaunské nosy ani barevné balonky.“ Celovečerní program oživí kromě uvedených výtvarných dílen také komentované prohlídky a venkovní program s cirkusovými a tanečními vystoupeními či hudební produkce regionálních kapel. V podobném duchu se ponesou i pokusy a workshopy iQLANDIE, jež budou probíhat ve stánku u Severočeského Muzea. Vedle kulturního vyžití budou na místě k dispozici stánky s občerstvením, kde určitě zaujmou speciální žitavské bratwursty vyrobené podle receptury z 18. století, pokrmy z polní kuchyně nebo cukrová vata.

 

Vratislavice nad Nisou lákají na zážitky spojené zejména s automobilovým průmyslem a Ferdinandem Porschem. Automuzeum Vratislavice nabídne prohlídky expozic i depozitáře, komentované prohlídky, představení unikátních exponátů. Nově zrekonstruovaný Rodný dům Ferdinanda Porscheho, který se do Muzejní noci pod Ještědem zapojil letos poprvé, kromě stálé expozic e a komentovaných prohlídek otevře také výtvarnou dílnou.

 

V cirkusovém duchu se ponese i program v Domě Jany a Josef a V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou. Muzeum skla a bižuterie pak připravilo komentované prohlídky expozic s kurátory, výtvarnou dílnu Staň se cirkusovou šelmou a výstavu fotografií Jak se rodil nový Kristiánov. Hlavní budova bude otevřena do 22 hodin. V sobotu od 16 do 22 hodin bude muzejní noc pokračovat na Kristiánově, kde bude spojena se slavnostní m otevřením nově upravené stálé expozice v čerstvě zrekonstruované budově posledního zachovalého domku bývalé sklářské osady.

 

Podobně jako v minulých letech bude zajištěna kyvadlová doprava historickými autobusy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se zastávkou ve Vratislavicích nad Nisou.

 

Muzejní noc pod Ještědem se bude konat v pátek 19. května od 18 do 24 hodin, vstup zdarma! V sobotu 20. května od 16 do 22 hodin bude muzejní noc pokračovat na Kristiánově.

 

www.msb-jablonec.cz

 


>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Dešťové přeháňky
8°C /3°C
Oblačno
7°C /2°C
Polojasno
8°C /-1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace