REKLAMA

V pondělí začíná v Galerii Villa Pellé výstava světoznámého ilustrátora Miroslava Šaška, autora světových průvodců To je …

 

V pondělí 24. dubna v Galerii Villa Pellé startuje výstava světově proslulého malíře a grafika Miroslava Šaška s názvem M. Šašek let č. 59/74. Autor sedmnácti fenomenálních obrázkových cestopisů po světových metropolích a zemích To je…, světoběžník a cestovatel Miroslav Šašek většinu svého života prožil v zahraničí. Ve svých průvodcích, jako jsou například To je Paříž, Londýn, Řím, New York a další, zachytil s humorem sobě vlastním a v odvážně propracovaném detailu dynamiku moderní doby šedesátých a počátku sedmdesátých let. Výstavu nadčasových ilustrací, kreseb a velkoformátových pláten doplní animované, kreslířské i rozhlasové záznamy autora, který mimo jiné v padesátých letech pracoval v české redakci Rádia Svobodná Evropa v Mnichově.

 

Výstava M. Šašek let č. 59/74 ilustrátora, malíře a spisovatele Miroslava Šaška v Galerii Villa Pellé v Pelléově 10 poběží od 24. dubna do 7. července 2017. Doplní ji bohatý doprovodný program s tvůrčími dílnami pro děti. Expozice vznikla ve spolupráci s Nadací Miroslava Šaška. Více informací na www.villapelle.cz.

 

Miroslav Šašek (*1916 - † 1980), který by v minulém roce oslavil sté narozeniny, laskavým a vtipným způsobem zaznamenával běžný život, historii i architekturu měst jako jsou Paříž, Londýn, Řím, New York, Mnichov, Benátky, Honkong a řadu dalších. Jedinečný koncept knih světově proslulých průvodců, pečlivost při sbírání a zpracování námětů, a především humor tvoří z díla Miroslava Šaška moderní klasiku a z jejich autora jednoho z našich nejproslavenějších světových ilustrátorů.

 

 

Po studiích architektury a školy kreslení a malování u profesora Otakara Blažíčka se Miroslav Šašek živil jako novinář, ilustrátor i jako tvůrce loutek. V roce 1947 odešel do Paříže na École des Beaux Arts, kde už také jako odpůrce komunistického režimu v emigraci zůstal. Živil se jako reklamní grafik, architekt a později pracoval v české redakci Rádia Svobodná Evropa v Mnichově. V Paříži začal v roce 1957 tvořit první knihu ze série cestopisů. Za své dílo ilustrovaných průvodců světových metropolí „This is…“ získal řadu ocenění, mimo jiné čestný klíč od města San Francisco a zápis na čestnou listinu IBBY. Jeho průvodce po Londýně a New Yorku získaly ceny za nejlepší ilustrované knihy New York Times. Podle čtyř knih (New York, Izrael, Benátky, Irsko) byly natočeny filmy. Dílo Miroslava Šaška je dnes součástí českých i zahraničních sbírek, o jeho popularizaci se nyní stará Nadace Miroslava Šaška.

 

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
-2°C /-4°C
Oblačno
-1°C /-4°C
Déšť se sněhem
-1°C /-5°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace