REKLAMA

"En garde" – šerm v proměnách času

 

Tematická výstava „En garde“ představí historii šermu od renesance přes novověk až po období československé první republiky. I tehdy šerm představoval vznešené umění, které chytlo i dceru manželů Stiassných – vášnivou šermířku Sussane. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s historií a vývojem šermu a prohlédnout si jedinečné exponáty, které byly pro tyto účely speciálně zapůjčeny z mnoha historických objektů.

 

Výstava bude součástí prohlídky interiérů vily. Otevřeno vždy od pátku do neděle, od 10 do 16 hodin. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 3. 3. od 18:30 hod.

 

V sobotu 4. 3. bude součástí prohlídek (ve 13, 14, 15 a 16 hod.) šermířská exhibice. Návštěvníky čeká ukázka francouzské školy šermu pod vedením profesionálního šermířského mistra s titulem Maître tireur d'armes uděleného Francouzskou šermířskou akademií. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku šermířského souboje a následně si budou případní zájemci moci sami pár akcí vyzkoušet. Na ty prohlídky je doporučena rezervace.

 

od 3. 3. do 26. 2017

Vila Stiassni

Hroznová 82/14, Brno

www.vila-stiassni.cz

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Polojasno
7°C /-5°C
Polojasno
12°C /0°C
Polojasno
13°C /2°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace