REKLAMA

Vláda schválila novelu zákona o sociálních službách

 

Vláda na svém zasedání 3. listopadu 2008 přijala novelu zákona o sociálních službách, kterou kabinetu předložil ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. V nové právní úpravě jsou navrženy změny, jejichž cílem je zejména zajistit efektivní a správné využívání příspěvku na péči. Novela zákona musí ještě projít oběma komorami parlamentu a její schválení musí potvrdit prezident republiky svým podpisem.


Vládou schválený materiál novely zákona o sociálních službách lze nalézt ZDE.

 

Proti přijetí novely protestuje řada neziskových organizací. Občanské sdružení Život 90, které poskytuje sociální a zdravotně-sociální služby seniorům, vyhlásilo petiční podpisovou akci proti schválení tohoto materiálu. Více se lze dozvědět ZDE.

 

Část neziskových organizací se sdružila a vytvořila proti záměrům této novely iniciativu BED IN, která připravuje generální stávku pod heslem "dovedete si představit, co by se stalo, kdybychom skutečně nevstali z postele?". Více se lze dozvědět ZDE.

 

Zdroj: www.mpsv.cz (datum zveřejnění 4.11.2008), www.zivot90.cz, www.generalni-stavka.info

>>zpět
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Oblačno
-6°C /-11°C
Zataženo
-7°C /-12°C
Oblačno
-6°C /-13°C

REKLAMA
Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace