REKLAMA

Kam v Praze za vínem? Na vinici sv. Kláry si užijete piknik s přáteli i oslavu vinobraní

Publikováno dne 15. srpna 2018

 

S příchodem září se můžete těšit na tradiční Vinobraní sv. Kláry. O víkendu 15. a 16. září vás čeká degustace vín jak ze zdejší produkce, tak i od dalších vinařů z Čech a Moravy. Chybět nebude ani příjemný hudební doprovod, výborné jídlo a rodiče jistě ocení zábavu pro své ratolesti. Užijte si oslavu sklizně vinných hroznů a nejkrásnější výhled na Prahu.

Tradiční Vinobraní sv. Kláry nabídne opět to nejlepší od vinařů z Čech i Moravy Také historická vinice, která je součástí Botanické zahrad hl. m. Prahy v Troji, pozve letos v září milovníky vín na nevšední zážitek. Prostředí vinohradu s bohatou historií a nádherným výhledem se zde spolu s vínem a hudbou bude snoubit v jedinečný koktejl. Po oba víkendové dny 15. a 16. září se od 11.00 do 19.00 představí vinařská produkce jak místní, tak i dalších předních vinařství z Čech a Moravy. Ochutnáte například vína z Vinařství Vondrák, Vinařství Konečný, Vinařství Maděřič, Pavel Binder a mnohých dalších. Chybět nebude ani burčák a letošní novinka – perlivá vína z hroznů sklizených na vinici sv. Kláry.

I letos se vinicí sv. Kláry a Ornamentální zahradou ponesou tóny jazzu, country, ale i rokenrolu, boogie-woogie a blues.

Poprvé se návštěvníci mohou těšit na folk v podání písničkáře Pavla Helana a vystoupí také „Kaliforňan z Prahy“ Geoff Tyson. Děti se vydovádí v dětském koutku plném zábavy a v sobotu odpoledne je čeká představení divadélka Romaneto. V neděli od 11 do 18 hodin najdou sportovní nadšenci ve Stráni speciální kulaté hřiště pro fotbal. Vyzkouší si zde své fotbalové schopnosti hráč proti hráči.

I letos se pro návštěvníky otevřou brány zázemí výroby vína v místním vinném sklepě. Probíhat zde budou komentované prohlídky s průvodcem, který mimo jiné prozradí, jak se zpracovávají hrozny z vinice sv. Kláry. Na akci Vinobraní sv. Kláry bude platit zvláštní vstupné.

Kalendář akcí Botanické zahrady v Praze najdete ZDE

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Zataženo
11°C /5°C
Dešťové přeháňky
11°C /6°C
Zataženo
11°C /7°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace