REKLAMA

Volby do Sněmovny se uskuteční 20. a 21. října

 

Praha, 6. 4. 2017 - Prezident Miloš Zeman vyhlásil volby do Sněmovny na pátek 20. a sobotu 21. října. Jak oznámil v televizním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, vybral si nejzazší možný termín mimo jiné proto, aby se lidé mohli s programy i kandidáty co nejvíce seznámit.

 

Hlava státu musí volby vyhlásit nejpozději 90 dnů před jejich konáním. Ústava stanoví, že se parlamentní volby musí konat 30 dnů před skončením čtyřletého volebního období, tedy v případě současné Sněmovny před 26. říjnem. Strany a hnutí mají na sestavení a odevzdání kandidátek čas do 15. srpna.

 

O připuštění přihlášených stran k volbám rozhodnou krajské úřady a pražský magistrát nejpozději 1. září. O čtyři dny později - 5. září - by měla Státní volební komise vylosovat volebním uskupením čísla, s nimiž by šla do voleb. Čísla budou i na hlasovacích lístcích, které by měli voliči obdržet do 17. října.

 

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Dešťové přeháňky
8°C /5°C
Polojasno
6°C /-1°C
Polojasno
8°C /0°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace