REKLAMA

Festival Sedmihorské léto


Pátý ročník festivalu festivalu Sedmihorské léto, který se každoročně odehrává v srdci Českého ráje, myslí i letos na všechny generace. Výjimkou tedy nejsou ani senioři, kteří se budou moci i letos vyžít nejen hudebně, ale také divadelně.

 Hned první – zahajovací - akcí Sedmihorského léta bude koncert legendární Moravanky a Jana Slabáka, který je určen především seniorům, ale samozřejmě také ostatním milovníkům té nejlepší dechové hudby. Uskuteční se ve čtvrtek 12.června a otevře tak brány nejpestřejšího, tři měsíce trvajícího festivalu v Libereckém kraji. Moravanku není nutno představovat, i tak jistě není od věci připomenout, že jde o jednu z nejoblíbenějších dechových kapel u nás. Je však oblíbená také v zahraničí. Její repertoár vychází především z moravského folkloru – stylizace lidové písně, která je věčně živá a temperamentní. Osobitý zvuk, styl, výraz a temperament, se kterým tato kapela hraje, je vlastní spíše jazzovým kapelám a proto někteří odborníci nazývají Moravanku "Swing po slovácku".

V dalším termínu po Moravance příchází na řadu první ze dvou divadelních představení „Poslední ze žhavých milenců“ v podání dvou hereckých špiček Simony Stašové a Petra Nárožného. Jde o slavnou komedii Neila Simona, ve ktereré Nárožný jakoBarney Tringeld, Stašová v trojroli jako Elaine Navaziová, Bobbi Michelová a Jeanette Fischerová slibují divákům peprné i vtipné momenty, vzrušující i napínavé dialogy. A především velkou zábavu pramenící přímo z hořko-sladkého života.


Během celého léta pak mají nejen mladí, ale také senioři, možnost vyrazit na dalších pět akcí v rámci Sedmihorského léta. Multigenerační koncert Jaroslava Uhlíře bezesporu přinese radost všem generacím. Písně z Uhlířova pera ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem znají doslova všichni – mladí, dospělí, děti, staří, tlustí i hubení. Jeho chytrá, hravá a melodická hudba dodává energii a dokáže skvěle naladit na letní čas.

Kromě zmíněných v Českém ráji ještě zazní Jakub Smolík, Vladimír Mišík a ETC., Naďa Urbánková s kapelou Bokomara Luboše Javůrka a Sedmihorské léto pro rok 2014 definitivně uzavře legendární představení „Čtyři dohody“ Jaroslava Duška.


Pokud tedy patříte mezi aktivní seniory, kteří si rádi zpestří léto kvalitní kulturou navíc v překrásné krajině Českého ráje, můžete přijít sami, s přáteli, dětmi či vnoučaty. Kromě nezapomenutelné a diváky tolik oblíbené atmosféry Sedmihorského léta také můžete zažít kousek České repuliky, kde na pár kilometrech čtverečních zažijete skály, lesy, hrady, zámky, rybníky, kopce i roviny. Ideální tip na dovolenou či prodloužený víkend okořeněný Sedmihorským létem. Podrobné informace naleznete na www.sedmihorskeleto.cz.

Program:
12.06. MORAVANKA JANA SLABÁKA
01.07. POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - Petr Nárožný, Simona Stašová
10.07. JAROSLAV UHLÍŘ s kapelou
24.07 JAKUB SMOLÍK s kapelou
29.7. VLADIMÍR MIŠÍK & ETC
07.08. - NAĎA URBÁNKOVÁ S LUBOŠEM JAVŮRKEM A KAPELOU BOKOMARA
21.08 - ČTYŘI DOHODY - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - Jaroslav Dušek

Zdroj: Sedmihorské léto
(Publikováno 2. června 2014)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Dešťové přeháňky
22°C /11°C
slabý déšť
18°C /9°C
Dešťové přeháňky
18°C /9°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace