REKLAMA

Soutěž Eurobabička podporuje Nadaci pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná


Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná se v letošním roce spojila se soutěží Eurobabička, jejíž 5. ročník vyvrcholí finálovým večerem dne 5.2.2011 v Brně. Výtěžek ze soutěže bude poukázán na konto nadace a bude použit na výzkum léčby rakoviny.Rakovina je závažné onemocnění, které v každém člověku vzbuzuje respekt. Na prevenci a pravidelné zdravotní prohlídky by neměli zapomínat také lidé v seniorském věku. Proto se Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná v letošním roce spojila se soutěží Eurobabička, aby společně upozornily na důležitost péče o zdraví v souvislosti s nádorovými onemocněními, a to nejen  u občanů, jejichž věk překročil 50 let.

Eurobabička 2010

Soutěž Eurobabička má již několikaletou tradici, letos se koná její 5. ročník. Nyní se mohou všichni zájemci seznámit s veškerými podrobnostmi o konání soutěže na nových webových stránkách www.eurobabicka.cz. Ženy, které se budou chtít do soutěže Eurobabička zapojit, zde najdou rovněž přihlašovací formulář.  Registrace je možná poštou, prostřednictvím internetu, nebo telefonicky, a to do konce dubna 2010.

Z přihlášených žen vzejde celkem 120 babiček, jež postoupí do semifinále.  V červnu pak na čtyřech místech v republice proběhnou semifinálová kola, ve kterých se budou vždy ze 30 soutěžících volit účastnice finálového večera: 3.6.2010 – Praha, 10.6.2010 – Plzeň, 17.6.2010 – Hradec Králové, 23.6.2010 – Olomouc, vždy od 15 do 18 hodin.

Pro dvanáct vybraných finalistek je připraven 3 denní pobyt v Praze (4.-6.11.2010) v hotelu Jalta na Václavském náměstí,  kde se jim v rámci pobytu  bude věnovat cvičitel poweryogy Václav Krejčík, ujme se jich vizážistka Mary Kay Renata Jirásková a míry na šaty do brněnského finále jim vezme česká módní návrhářka Jiřina Tauchmanová. Jak se s elegancí pohybovat na podiu poradí modelka Vlaďka Erbová.

Večerní procházku Prahou zakončíme příjemnou večeří ve společnosti moderátora Honzy Musila.
Z celého pobytu si babičky odnesou nejen zážitky, ale také drobné dárky a možnost účastnit se natáčení připravovaného cvičebního DVD pro seniory ve spolupráci s Václavem Krejčíkem.
Těchto dvanáct vítězek semifinále se pak utká o titul Eurobabička 2010 v průběhu slavnostního finálového večera, který se koná 5. února 2011 v Brně.  Na finalistky zde čeká několik soutěžních disciplín. Například módní přehlídka, vložená disciplína, rozhovor.

Moderátorského mikrofonu se ujme Honza Musil, diváci se mohou těšit také na kulturní zážitek. Svou účastí a zpěvem soutěž podpoří jedna z tváří české popmusic. V porotě usednou: prezident soutěže pan Vladimír  Tauchman, modelka Vlaďka Erbová, instruktor poweryogy Václav Krejčík, ředitelka nadace Renata Hilšer Grmolenská, módní návrhářka Jiřina Tauchmanová a zástupce generálního partnera.

Kromě hlavní vítězné babičky, která získá titul Eurobabička 2010, budou vyhlášeny vítězky druhého a třetího místa, a také Eurobabička sympatie, Eurobabička nad 60.

Po ukončení slavnostního večera dojde k dražbě korunky vítězné babičky. Výnos z dražby stejně jako zisk ze vstupného a dary od partnerů bude poukázán na konto Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná a použit na nový projekt v laboratoři experimentální medicíny, který se týká terapie dětské akutní lymfatické leukémie.
Eurobabička společně s Nadací pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná děkují partnerům, kteří tuto společnou akci podporují.


Poděkování patří i divákům, kteří svou účastí podpoří nejen soutěžící babičky, ale zakoupením vstupenky v hodnotě 200,- Kč přispějí svým dílem také na výzkum léčby rakoviny.

Nadace Rakovina věc veřejná byla založena v Olomouci 1997. Nadace pomáhá financovat výzkum nových protinádorových léčiv a diagnostiku nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Vědecká činnost nadace probíhá v laboratoři experimentální medicíny. Činnost tohoto špičkového pracoviště podporují Akademie věd ČR a Univerzita Palackého v Olomouci. Společenské akce pro své partnery i širokou veřejnost pořádá nadace pravidelně již od roku 2001. Výtěžek z těchto benefičních projektů je věnován na nadační konto Rakovina věc veřejná.


Nemoc si nevybírá, ale vy si vybrat můžete. Podpořte výzkum léčby rakoviny. Děkujeme.

Kontakt:

Martina Husková
H.L. Production
Horovo náměstí 4
180 00 Praha 8
Tel: +420 284 824 267, +420 602 680 213
Fax: +420 284 824 047

 

(Publikováno 30. března 2010)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Neděle Pondělí Úterý
Sněhové přeháňky
-2°C /-5°C
Zataženo
0°C /-3°C
Polojasno
2°C /-3°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace