REKLAMA

Cestovatelské středy v Národním muzeu v PrazeNárodní muzeum, CK LIVINGSTONE a Botanická zahrada Hlavního města Prahy spojily síly do zajímavého cyklu promítání a přednášek v atraktivním prostředí Národního muzea. Zajištěno příjemné pohoštění. Degustace exotických nápojů i pokrmů. Čang, kava, bram, raksí, rýžové víno, banánovice... Navíc stánek s knihami i exotikou! Už prohlídka zajímavé Nové budovy NM a impozantní výhled z ní stojí za návštěvu.


Besedy moderuje R.Švaříček - LIVINGSTONE

Vstupenky budou v prodeji před začátkem, vstupné 60 Kč. Začátky promítání vždy ve středu v 19,00 hodin v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, Praha 1, bývalá budova Rádia Svobodná Evropa a Federálního shromáždění) v přednáškovém sále. Vstup hlavním vchodem pro návštěvníky.


PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE


31.3. M. STINGL (legendární cestovatel a spisovatel) NOVÁ GUINEA, Tamtamy času.
Autogramiáda nejplodnějšího spisovatele M.Stingla. Vydal neuvěřitelných 16 milionů knih! NOVÁ GUINEA je nejexotičtější oblast planety. Ukrývá neznámé kouty lidí, kteří vstávají, když přijde světlo. Svou podobu znají jen z odrazu vodní hladiny. Za největší vymoženosti považují kostěný nůž, teslici, ratan k rozdělání ohně, luky a šípy k lovu a oštěpy k boji. Nikdy neviděli kolo. Tykve na přirození jsou "oblečením" mužů. Neprostupnější než změť lián je magická houština kouzel, viny a msty. Ve světě uznávaný odborník a nejplodnější český spisovatel Miloslav Stingl (40 knih, 230 vydání ve 31 jazycích, 16 000 000 výtisků!!) v pohledu etnologa těží z řady výprav na východní stranu rozpůleného ostrova - Papua Nová Guinea. Kanibalismus. Lovci lebek. Tajemná kuru. Milostný život - sex - erotika. Umění.

7. 4. R. ŠVAŘÍČEK (cestovatel, jednatel CK LIVINGSTONE ) ANTARKTIDA, říše ledu.

300 km panenským terénem i výstup na nejvyšší hory Mt. Vinson a Shin. Přechod od hranic antartkického kontinentu završený výstupem na jeho nejvyšší bod, Mt. Vinson. Byli jsme první pětice, která na lyžích přešla neznámým územím. Všude, kam pohlédnete je nedozírná bílá poušť. Sníh a obloha. Jen dvě barvy - bílá a modrá. Slunce svítí, ale zima se dostává úplně všude. Byli jsme sami uprostřed nejchladnějšího kontinentu! Sami, kdesi uprostred bílých plání. Všude ticho, čisto a my...

14. 4. R. KRAUTSCHNEIDER (mořeplavec) PLAVBY OCEÁNEM

Slavný lodivod svérázné filosofie a ostrých názorů je navíc báječný vypravěč. 40 let staví plachetnice a podniká na nich plavby oceánem, nejraději do polárních moří, která jsou podle něj plachetním rájem. Dánským průlivem mezi Islandem a Grónskem putují od severu v mlčenlivém šiku ledovce, a aby se jich kormidelník nebál, často je přikryje závoj mlhy. Vysoký příboj nebo vlnění oceánu se dunivě tříští o pobřežní skály. Před lodí se objeví na hladině balvan. Po úleku přijde úleva - není to skalisko, ale hřbet velryby, která tiše zafuní a vypustí tenký gejzír vody z hřbetního otvoru jako malý obláček k nebi. Velryba je družná, a tak se jich na hladině objeví více. Štíty hor jsou bílé ledovci, pod kterými z ostrých skal hučí vodopády a zvonivě šumí bystře tekoucí potoky.

21. 4. V.NOSEK (horolezec) KORUNA PLANETY, nejvyšší vrcholy kontinentů.

Jen málo horolezců vystoupilo na všechny nejvyšší hory. Suchý černý humor je bonus navíc. Vynikající lékař, který stanul i na nejvyšším bodu zeměkoule - Mount Everestu a dalších nejvyšších vrcholech všech kontinenntů.

28. 4. S.LICHTAG (filmař) POSLEDNÍ LOVCI VELRYB.
Premiéra unikátního filmu světového režiséra o ostrově velrybářů Lembata s gejzírem vyprávění. Tento český filmař přibližuje svými snímky svět přírody všem milovníkům podmořského života.


5. 5. M.KRATOCHVÍL (hudebník, filmař) - DOLPO, země sněžného levharta
Úspěšný jazzový muzikant a podnikatel (Bonton, studio Budíkov) přešel k horám a filmu. Dolpo patřilo Tibetu do poloviny 18. století, kdy Gurkové dobyli oblast pro Nepál. Dnes tam proto najdeme neposkvrněnou, ryzí tibetskou kulturu a řadu klášterů, které hrály významnou roli ve vývoji tibetského buddhismu i ve vzájemných vztazích Nepálu s Tibetem. Dolpo nezasáhla čínská kulturní revoluce, která ve vlastním Tibetu napáchala nedozírné škody.


12. 5. K. WOLF (cestovatel) NAMIBIE, divočina v poušti
Nejen úspěšný cyklus KOLEM SVĚTA pořádaný s LIVINGSTONE, i Afrika má svá kouzla. V Kapském městě jsme si půjčili toyotu yaris sedan a vydali se na měsíční jízdu kolem celé Namibie. Fish River Canyon, krásné červené duny v Sossusvlei, vraky lodí na Skeleton Coast, Himbové v okolí Opuwa, Epupa Falls, krásné safari v národním parku Etosha, Křováci a Bushmanland, Windhoek a zpět. Celkem jsme najeli 9200 km.


19.5. O. VACEK (ředitel Botanické zahrady Praha) PERU

Cordillera Blanca je nejvyšší pohoří v tropech. Ředitel může být i horolezcem...

26. 5. E. SMRŽOVÁ (vedoucí tropického skleníku Fata Morgana) MADAGASKAR.
Přežije unikátní příroda zajímavého ostrova?


Foto:
(Publikováno 25. března 2010)

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Pátek Sobota Neděle
Polojasno
-2°C /-4°C
Oblačno
-1°C /-4°C
Déšť se sněhem
-1°C /-5°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace