REKLAMA

Veletrh AKTIV 55+ nabídne vše pro aktivní seniory. Přijďte si potrénovat paměť nebo poslechnout umělce ze Šlágr TV

Publikováno dne 28. března 2018

 

Věk je jen číslo, aktivní můžeme být v každém věku, a to bez ohledu na to, jaký rok narození máme v občance. Tak by se dalo velmi jednoduše shrnout heslo veletrhu AKTIV 55+, který ve dnech 12. – 15. dubna 2018 nabídne v PVA EXPO PRAHA přehlídku toho nejdůležitějšího pro plnohodnotný aktivní život.

Co si pod tím představit? Zjednodušeně lze napsat, že zde návštěvníci najdou vše, co jim ulehčí a zpříjemní život. Ať už se jedná o nabídku lázeňských pobytů, cestovních kanceláří se zaměřením na programy pro seniory, produkty určené seniorům, mobilní techniku nebo instituce zaměřené na trávení volného času. Chybět samozřejmě nebudou ani vystavovatelé s nabídkou sportovních aktivit nebo dalšího vzdělávání. „Veletrh AKTIV 55+ je jedinou akcí svého druhu v České republice.

Návštěvníci uvidí řadu vystavovatelů, jejichž společným cílem je seniorům usnadnit život. Zastoupeny tak budou nejen lázně a rehabilitační střediska, cestovní kanceláře s programy pro seniory, ale i firmy nabízející mobilní techniku nebo produkty pro volný čas a sportovní vyžití. Velké oblibě se na veletrhu například tradičně těší nabídka elektrokol. Nebudou chybět ani praktické ukázky pomůcek pro seniory a odborný doprovodný program,“ říká manažerka veletrhu Petra Lipková.

 

Nenechte si ujít tréninky paměti

 

Veletržní dění oživí a doplní bohatý doprovodný program. Například na expozici společnosti Kovotour Plus si vystavovatelé připravili program s oblíbenými umělci známými ze Šlágr TV. Rada seniorů vystoupí na veletrhu s přednáškou věnující se nabídce vzdělávacích a kulturních aktivit a Městská policie si zase připravila praktickou přednášku na téma bezpečnosti. Spolek Senvia, jehož cílem je podpora aktivního života starších lidí, na veletrhu AKTIV 55+ představí možnosti, jak mohou senioři trénovat paměť.

Ve spolupráci s Hrami pro seniory chystají přímo na veletrhu Centrum her a trénování paměti pro seniory, ve kterém si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé společenské hry zaměřené speciálně na tuto věkovou kategorii. Třikrát denně navíc lektorka Mirka Kročková povede pětiminutovky s názvem Tipy na zlepšení paměti se Senvií. AMSP ČR (Asociace malých a středních podnikatelů ČR) – bude mít ve čtvrtek 12. dubna přednášku, která se bude týkat aktivního zapojení seniorů do pracovních a vzdělávacích procesů. Vystoupí i zástupce AMSP ČR Ivana Domaníková, která představí činnost Asociace a stručně uvede projekty, které ve většině případů mají velký společenský dosah a často se týkají přímo seniorů. Poté Václav Vojtěch odprezentuje projekt Silver Business 2018.

 

Jedna vstupenka, čtyři veletrhy

 

Vstupenka na veletrh AKTIV 55+ platí i na další souběžně probíhající veletrhy. Konkrétně se jedná o veletrh potřeb pro děti FOR KIDS, veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS a veletrh potřeb pro koně, chovatele a milovníky koní FOR HORSE.

Aktualizovaný seznam vystavovatelů a doprovodný program na celé čtyři dny konání veletrhu najdete na stránkách www.aktiv55plus.cz.

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Středa Čtvrtek Pátek
Dešťové přeháňky
5°C /3°C
Oblačno
7°C /0°C
Zataženo
12°C /6°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace