REKLAMA

Baroko naoko aneb slavnost, jakou Kuks ještě nezažil

 

Organizátoři barokního reje slibují, že vás přenesou o 300 let zpět - přímo doprostřed velkolepé barokní slavnosti. Čeká vás svět masek, nádherných šatů a dámských vějířů, ale i kyrysů a zbraní. Potkáte průvody urozených pánů, komtes a dvorních dam, kejklíře, artisty a hudebníky. Kuks obsadí císařská kavalerie. Uvidíte život ve vojenském ležení i turnaje na koních. A večer barokní ohňovou show.

 

 

Bohatý program slavnosti je naplánován na sobotu 17. června od 9 do 22 hodin. Na úvod shlédnete výcvik halapartníků, dále vás přivítá jeho hraběcí milost F. A. Špork, na nádvoří předvedou kejklíři žonglování vším možným, na kolbišti se odehraje turnaj na koních a přehlídka císařské jízdy. Chcete tančit jako panstvo? Naučí vás to. Zažijete i přepadení Kuksu císařským regimentem a zatčení pana hraběte. Pro děti jsou připravena loutková představení a dětský koutek s atrakcemi. Občerstvení nabídnou gastro zóny na několika místech. Regionální produky zakoupíte na jarmarku Český Honza.

 

Zažijte jedinečnou barokní atmosféru! Více informací najdete na zkuskuks.cz.

 

 

>>zpět
Předpověď počasí
Čtvrtek Pátek Sobota
Oblačno
0°C /-4°C
Polojasno
0°C /-6°C
Polojasno
-3°C /-7°C

REKLAMA
Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace