REKLAMA

Národní technické muzeum zve na veřejné jízdy parního motorového vozu

 

V sobotu a neděli 27. a 28. května 2017 se veřejnosti v rámci letošních ringhofferovských oslav představí unikátní exponát železniční sbírky Národního technického muzea parní motorový vůz M 124.001 Komarek, který byl v roce 1903 vyroben v Ringhofferově vagonce na Smíchově.

 

Parní vůz byl v roce 2016 po téměř pětileté pauze znovu uveden do provozního stavu. Vedle řady akcí spojených s 200. výročím firmy Ringhoffer připravilo NTM na sobotu 27. května ve spolupráci s Českými drahami rovněž veřejné jízdy tohoto stroje z Masarykova nádraží. V neděli 28. května od 9 do 17 hodin bude vůz k vidění jako statický exponát spolu s dalšími vozidly Ringhoffer v areálu bývalého depa Masarykovo nádraží.

 

Kromě veřejných jízd program návětěvníkům nabízí také výstavu vozidel Ringhoffer-Tatra v areálu budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží (bývalé depo Praha-Mas.n.), jízdy historických tramvají a komentované vycházky po Smíchově.

 

Program akce a jízdní řád najdete zde.

 

Kapacita vozu je pouze 32 míst a proto doporučujeme využít předprodeje v pokladně Národního technického muzea, Kostelní 42, Praha 7. Předprodej bude zahájen v pátek 19. 5. a ukončen v pátek 26. 5. v 17 hodin. Zbylé vstupenky budou prodány ve vlaku.

 

Foto: NTM

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace