REKLAMA

Zahrady Botanicus zahajují sezónu

 

Brány Centra řemesel a bylinné zahrady v Ostré se opět otevřou v sobotu 29. dubna. Navštívit jej můžete od úterý do neděle, výjimku tvoří pouze květnové sváteční pondělky, kdy bude otevřeno od 9:00 do 17:00 hodin.

 

Botanicus se zaměřuje na ekologického pěstování surovin, jejich následného zpracování a prodej. Vyrábí čaje, marmelády, sirupy a chutney. Zakoupit zde můžete také sušené rostliny, svíčky a ruční papír. Obchod v Ostré nabízí kromě sortimentu kosmetiky i sezónní produkci zeleniny, ovoce a další výrobky.

 

Během sobotních představení můžete shlédnout vystoupení kejklířská, divadelní i hudební.O víkendech se navíc k běžně otevřeným dílnám dráteníka, k výrobě mýdel, provazu, svíček či papíru otevřou dílny řezbáře či kováře. Všechna řemesla si můžete vyzkoušet a zároveň se také dovědět více o jejich historii. V hodovní síni si pochutnáte na pokrmech připravených z produkce našich ekologických zahrad. V celém areálu platí měna groš, kterou si můžete směnit v pokladně Centra řemesel. Směnný kurz: 1 groš = 10 Kč.

 

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus najdete v obci Ostrá u Lysé nad Labem.

 


>>zpět
Předpověď počasí
Pondělí Úterý Středa
Oblačno
-6°C /-11°C
Zataženo
-7°C /-12°C
Oblačno
-6°C /-13°C

REKLAMA
Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace