REKLAMA

Otevření šesté litomyšlské lázeňské sezóny

 

Swingová tančírna, architektonické prohlídky, průvod kolonádou, koncerty - to je jen zlomek akcí, které jsou připraveny pro návštěvníky Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny 2017. Protože Lázně ducha Litomyšl léčí laskavou legrací!

 

Opět po roce ožije v sobotu 29. dubna lázeňská promenáda slavnostním průvodem, hudební i divadelní produkcí. Chybět nebudou ani oblíbené lázeňské prameny, lázeňské lavičky, výstava historických vozidel, přivítáme i spolek českých kolařů cestovatelů a veškeré dění bude pod dohledem prvorepublikového četnictva. Program byl slavnostně představen na veletrhu Holiday World v Praze.

 

Pohlazení pro duši i pro uši můžeme čekat od Žlutého psa v čele s Ondřejem Hejmou, kapel Jananas či Dědovy blechy, taneční skupiny Amapola Tribe a mnohých dalších. O několik desetiletí zpět nás posunou Sestry Havelkovy, Stanley´s Dixie Street Band nebo taneční Swing Busters a swingová kapela AppenDixie. Ve čtvrtek můžete zavítat na Večer s galerií nebo si ve Smetanově domě užít Poprask na laguně – výjimečné představení Studia DVA s Evou Holubovou a Bohumilem Kleplem v hlavních rolích. Páteční večerní program zahájí Ondřej Ruml a Matěj Benko Quintet s písničkami Ježka, Voskovce a Wericha ve Smetanově domě. V Music Clubu Kotelna vystoupení „český písničkář“ a výrazný objev loňského roku Thom Artway s kapelou a U Černého orla představí svůj comeback kapela Minus123minut.

 

Celým sobotním programem, jehož součástí můžete být i vy, bude opět provázet vynikající moderátor Václav Žmolík. V neděli dopoledne vás zveme na snídani v trávě do zámeckého parku a poté na oslavu 25. narozeni městských lesů, která se bude odehrávat na Černé hoře. A po zbytek prodlouženého víkendu si raději nic neplánujte – pálení čarodějnic se možná protáhne až do pondělí 1. května. Budete-li potřebovat po náročných dnech krapet meditace, nabízíme vám MÁJYOGU – malou májovou jógovou slavnost, která bude probíhat v pondělí od 10 do 18 hodin v zámeckém pivovaru.

 

Soutěž o nejkrásnější lázeňský klobouk, kostým a lázeňský pár potřetí

 

Zkuste se vrátit do počátku dvacátého století a v šatech po babičce či dědečkovi pojďte korzovat po lázeňské promenádě. Vítané jsou slunečníky, vějíře, vycházkové hole, pochopitelně nezbytná je zásoba nezávazných společenských témat pro zastávky s ostatními měšťany. Však to již všechno dobře znáte. A protože soutěž o nejkrásnější lázeňský klobouk, kostým a lázeňský pár se vám líbí, rozhodli jsme se vyhlásit ji znovu. Pravidla jsou jednoduchá – nejdříve je třeba navštívit Fotoateliér HRG na ulici, nechat si udělat obrázek a pak už jen držet si palce. Vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 29. dubna na Toulovcově náměstí v 18.00 hodin.

 

Více informací a detailní program víkendového otevření lázeňské sezóny naleznete na webové adrese www.lazneducha.cz.

 

>>zpět
Omlouváme se, ale registrace v tuto chvíli není možná, z důvodu řešení Souhlasu o poskytování osobních údajů – registrace bude opět možná od září 2018. Děkujeme za pochopení!
Předpověď počasí
Sobota Neděle Pondělí
Polojasno
3°C /-4°C
Polojasno
8°C /0°C
Polojasno
9°C /1°C

Portál - kniha Hry a trénink Paměti

Logo Ministerstvo práce a sociálních věci Logo Život90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace